Autentické príbehy, nadčasové témy

Freelancer Date Chronograph

0

Moderné súčasné farby, čistý dizajn, triezve línie reprezentujú nový model automatických hodiniek kolekcie Freelancer, ktoré sú výsledkom známeho producenta hodiniek zo Ženevy – Raymonda Weila. Vyjadrujú mestský charakter a predstavujú odvážny mix techniky a moderných postupov.

V línii so slávnymi švajčiarskymi tradíciami sa kolekcia Freelancer otvára, rozširuje svoje možnosti, keď okrem chronografu dostala k dispozícii aj ukazovateľ dátumu.
S matným čiernym číselníkom, ušľachtilým štýlom a modernými farbami nové hodinky Freelancer Date Chronograph prevzali odvážny štýl. V každom smere dodržiavajú líniu spojenú s duchom kolekcie.
Samotné usporiadanie jednotlivých sekcií hodiniek rozvrhli tvorcovia s vynachádzavosťou, takou typickou pre spoločnosť Raimond Weil. Rôzne funkcie – hodiny, minúty, sekundy, chronograf a dátum – dodávajú novému modelu Freelancer Date Chronograph rafinovaný vzhľad.
Hodinky s kruhovým puzdrom sa môžu pochváliť zníženou hmotnosťou a samo-naťahovacím systémom, ktorý sa zabezpečuje pohybom ruky. Systém zabezpečuje rezervu 46 hodín. Chronograf sa spúšťa, alebo zastavuje stlačením tlačidla v pozícii 2 na číselníku hodiniek. Pokiaľ stlačíte tlačidlo dvakrát za sebou v pozícii 4, tak zaistíte okamžitý návrat na pozíciu 0.

Súčasný model vyniká svojou originalitou a geometrickými protikladmi. Výrazné uhly napriek tomu ponúkajú jemné, hladké línie. Harmonický kontrast kruhových číselníkov umiestnených tak, že ukazovateľ minút je umiestnený na pozícii 12, ukazovateľ hodín na pozícii 6 a ukazovateľ sekúnd na pozícii 9. Číselníky nie sú rovnakej veľkosti – ukazovateľ sekúnd je nepatrne menší než ďalšie dve. K tomu nesmieme zabudnúť na množstvo funkcií a prekvapujúci dizajn, ktorý dodáva hodinkám punc jedinečnosti.

Oblúkové okienko ukazovateľa dátumu na pozícii 3 sa vkusne dopĺňa s vodorovným okienkom ukazovateľa dní v týždni. Spoločne vytvárajú architektonickému riešeniu hodiniek dynamický, vizuálny efekt. Freelancer Date Chronograph od Raymonda Weila so štyridsaťdva milimetrovým priemerom puzdra môžu jeho majitelia nosiť buď s remienkom z tmavej hnedej kože, alebo s kovovým náramkom z bezpečnostným patentom, ktorý zabraňuje samovoľnému uvoľneniu náramku.

Sú to typické mužské hodinky s triezvym vzhľadom, ktoré vyjadrujú štýl a osobnosť.

NIPOS    Photos: Raymond Weil Press

wwww.raymondweil.com