Autentické príbehy, nadčasové témy

French Open Polo Cup patrí Jaeger-LeCoultre

0

Slávny producent exkluzívnych hodiniek Jaeger-LeCoultre podporuje vo svete rôzne aktivity a v oblasti športu venuje veľkú časť svojho záujmu polu. S menom tejto švajčiarskej spoločnosti, ktorá sídli v Le Sentier, sa spájajú všetky veľké mená a eventy pola. Najnovšie spoločnosť v pozícii hlavného sponzora uvidíme na French Open Polo Cup.

Od zajtra štartuje v preslávenom stredisku chovu koní, dostihov a pola, nazývanom Capital of the horse – v Chantilly, jeden zo štyroch najdôležitejších turnajov Európy – French Open Polo Cup. Oficiálny názov tohto skvelého športového a spoločenského podujatia je Jaeger-LeCoultre French Open Polo Cup. Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek patril vždy k tým spoločnostiam, ktoré sú v blízkom spojení so svetom pola a to už od roku 1931, keď boli špeciálne vytvorené pre hráčov pola v Indii legendárne hodinky Reverso. Dôvod bol jednoduchý – bežné hodinky neboli schopné odolávať náročným podmienkam hry. Od tohto dátumu sa značka Jaeger-LeCoultre spája s polom a najznámejšími hráčmi na medzinárodnej scéne, akými sú Adolfo Cambiaso, Eduardo Novillo Astrada a Clare Milford-Haven, ale tiež s významnými podujatiami v Sotogrande, Porto Cervo, Cortine a Palerme v Argentíne.

Vo Francúzsku patrí k najznámejším centrám chovu koní, dostihového športu a pola Chantilly, ktoré sa rozprestiera na 205 hektároch obklopených lesom. Toto čarovné prostredie je domovom niekoľkých stoviek koní, charakteristické pokojnou atmosférou, ale aj elektrizujúcich akcií – dostihov, alebo turnajov pola. Počas roka sa v Chantilly uskutoční viac ako 500 zápasov pola. Barón de Rothschild si možno už na začiatku 20. storočia uvedomoval silu tohto športu, keď organizoval prvý turnaj na rovine neďaleko dedinky Apremont.

V súčasnosti patrí k dôležitým adresám polo eventov a, samozrejme, vrcholom je samotný Jeager-LeCoultre French Polo Cup, ktorý sa začína zajtra  – 6.septembra a skončí 21. septembra.  Počas turnaja bude pre špeciálnych hostí spoločnosti pripravený Jaeger-LeCoultre box, odkiaľ budú môcť sledovať dianie na ihrisku, prežiť príjemné chvíle v spoločnosti zaujímavých ľudí  a zoznámiť sa s najnovšími hodinkami Reverso Squadra a Reverso Squadra Lady.

Je už tradíciou v Jaeger-LeCoultre podporovať rôzne charitatívne spoločnosti. V rámci turnaja sa uskutoční charitatívny večer, ktorého výťažok bude venovaný organizácii Les P’tits Cracks.

Peter Fritz  

Photos: Jaeger-LeCoultre Press

www.jaeger-lecoultre.com
www.poloclubchantilly.com