Autentické príbehy, nadčasové témy

Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale

0

Najextrémnejší model Lamborghini Gallardo v histórii Stephan Winkelmann, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Automobili Lamborghini SpA, predstavil v sídle koncernu Volkswagen vo Frankfurte nad Mohanom jeden z najextrémnejších modelov Gallardo: LP 570-4 Super Trofeo Stradale. Automobili Lamborghini prináša vzrušenie, ktoré si vychutnávame počas automobilových pretekov priamo na cesty.

Tento nový a najextrémnejší špičkový model radu Gallardo je založený na platforme úspešného pretekárskeho modelu zo série Lamborghini Blancpain Super Trofeo, ktoré patrí k najrýchlejším sériovým automobilom.
Vozidlo sa bude vyrábať v limitovanej sérii 150 kusov. Pretekársky stroj z šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo prináša pre profesionálnych pretekárov a skúsených vodiči vzrušenie v tvrdých bojoch na tých najnáročnejších pretekárskych okruhoch Európy, akými sú Monza, Silverstone a Hockenheim. Existuje veľa podobných znakov medzi pretekárskou a cestnou verziou tohto superšportového vozidla. Napríklad, obe zdieľajú rovnakú pohonnú jednotku V10, ktorá sa používa v pretekárskej verzii bez akýchkoľvek úprav. Rovnaký je aj obrovský a variabilný zadný spojler pre zvýšenie dynamického prítlaku.

Tieto spoločné znaky sú ešte viditeľnejšie v novom vozidle Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale. Zadný spojler ponúka trikrát vyšší aerodynamický prítlak než predchádzajúci model Gallardo LP 560-4, aby sa získal väčšia stabilita pri vysokých rýchlostiach. Rovnako ako v pretekárskom automobile je možné zadný spojler nastavovať ručne, aby mohol jazdec optimalizovať výkon vozidla v závislosti na dráhe a vlastnosti ciest.

Ďalším prvkom prevzatým priamo z pretekárskej verzie je odnímateľná kapota motora s rýchloupínacím systémom. Ako spojler, tak aj kapota sú samozrejme vyrobené z uhlíkového kompozitného materiálu, rovnako ako mnoho ďalších komponentov na SuperTrofeo Stradale. Spoločne s hliníkom, uhlíkovými vláknami tvoria základ pre extrémne ľahkú konštrukciu, čo nové Gallardo stavia na najvyšší stupienok.

Samozrejme, nový model ponúka oveľa viac zaujímavých riešení, ako minimalistický športový interiér, špeciálnu prevodovku či úchvatnú pohonnú jednotku.

Calvera                                                    Photo: Lamborghini Press

 www.lamborghini.com