Autentické príbehy, nadčasové témy

GOLFYACHT – spojenie golfu, jachtingu a nádherného dizajnu

0

GolfYacht Prague je centrom pre priateľov a hráčov golfu,  milovníkov jachtingu a nezabudnuteľnej gastronómie, hotelových služieb, wellnesu a originality, ktorá otvorila svoje „kajuty“ 1. marca tohto roku. Tento ojedinelý a jedinečný projekt sa nachádza v Prahe na Rohanskom ostrove.

S myšlienkou spojenia veľkomesta s golfom a loďami prišiel práve Jan Vlček, ktorý pred pár rokmi prevádzkoval súkromné rejdárstvo v Prahe Holešoviciach. „Vtedy, pri pohľade na to nádherné miesto takmer v centre Prahy, som si vysníval práve spojenie lode a golfu„, hovorí Vlček. Golfový areál v tejto nádhernej oblasti nebol vhodný, pretože tam boli časté záplavy. A tak vznikol nápad – klubovňa na vode, plávajúce zariadenie, ktoré odolá aj týmto povodniam.

V nemeckom Hamburgu kúpili loď, ktorá bola vyrobená v roku 1979 v Brémach a dobrodružnou cestou ju prepravili do Prahy. Tu prešla kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou. Loď bola zväčšená o dve paluby. Vďaka návrhu dizajnéra Mira Pisteka, bola  „prestavaná“ na úžasnú jachtu a dostala názov golfYacht. Tento jedinečný projekt na vode je vyvrcholením exkluzívneho dizajnu, dizajnérskych riešení so skúsenosťami z návrhov interiérov v jachtách a láskou k džentlmenskému športu golfu.

Táto nádhera na brehu Vltavy má až neuveriteľných 2400 metrov štvorcových obytnej plochy, 34 originálnych izieb, vrátane deviatich luxusných apartmánov. Izby Romantic Cabins ponúkajú ubytovanie 40 cm nad vodnou hladinou a v Luxury apartmánoch je zosúladený luxus, dizajn a pohodlie. Pre najnáročnejších klientov sú na tretej palube pripravené Premium apartmány, z ktorých je nádherný výhľad na okolie, pretože majú presklennú stenu.

Majitelia golfYacht sa snažia ponúknuť nie iba luxusné ubytovanie, ale aj komplexné hotelové služby vrátane špičkovej gastronómie. Labužníci si môžu pochutnať na exkluzívnych kúskoch šéfkuchára v medzinárodnej reštaurácii s kapacitou 50 osôb. Prekvapením je aj „Degustačné menu“ s piatimi chodmi a s ochutnávkou vzácnych vín. Reštaurácia ponúka okrem iného aj business lunche o dvoch chodoch za veľmi prijateľné ceny. Na dôležité rokovania, alebo konferencie je k dispozícii VIP salón s vlastným vchodom a terasou, čo každý návštevník určite ocení.

Najočarujúcejšou je vznešená golfová konferenčná sála s barom a troma golfovými trenažérmi, kde jedinečné technické riešenie umožňuje zmeniť miestnosť z Golf Baru na konferenčnú sálu pre 100 osôb alebo poprípade tanečný parket. Súčasťou Golf Baru je putting green, ktorý sa nachádza na priľahlej terase. Okrem baru je k dispozícii aj golfové odpalisko priamo z najväčšej golfovej jachty sveta na priľahlý driving range na brehu.
Celú golfYacht zastrešuje veľkolepá slnečná terasa z teakového dreva s rozlohou až 500 metrov štvorcových. Pri pochutnávaní si na káve, alebo špeciálnom víne na tejto terase vás očarí nádherný výhľad na Pražský hrad.
Okrem úžasných izieb, interiéru, reštaurácie a golfshopu vás príjemne prekvapí moderný wellness s thajskými a klasickými masážami a dvoma druhmi sáun z cédrového dreva, kde si dokonale oddýchnete od pracovného stresu.

GolfYacht ponúkne aj výučbu golfu a milovníci jácht tu môžu absolvovať kapitánske skúšky na jachty, ktoré si priamo na mieste môžu požičať alebo kúpiť. Najzaujímavejšou atrakciou je lodné taxi pri ceste do centra Prahy, ktoré oceníte najmä v špičke, kedy je mesto „upchaté“. Toto všetko v spojení s golfovým areálom CZ Golf a zázemím pre vodnú turistiku, vytvára skutočne ojedinelý projekt, ktorý je jediný svojho druhu na svete.

Tohtoročný Silvester bude prvou oslavou Nového roka na golfYachte. Majitelia pripravujú   zaujímavé viacdenné balíčky. O možnostiach ubytovania a slávnostnom programe vás budeme včas informovať.

Informácie poskytla marketingová riaditeľka /marketing director/ golfYacht Prague Petra Vlčková Wörndl.

Ďalšie informácie o jachte, golfe a ubytovaní žiadajte na  milliardcity@milliardcity.com

Jana Milošovičová/ golfYacht Prague     Photos: golfYacht Prague

www.golfyacht.cz