Autentické príbehy, nadčasové témy

Grand Hotel Europe – vo veľkom štýle

0

Objavovanie ruskej pohostinnosti, baletu, architektonickej nádhery môže poznamenať vaše tohtoročné cesty za poznaním. Možno ste si povedali, že vaše cestovanie na „západ“ už neprináša nič prekvapujúce. Tak prečo neobjaviť čaro „východu“ a nevydať sa do krajiny cárov, nekonečných rovín, či tónov balalajky. Rusko otvára svoju náruč svetu.

Návšteva ruského Sankt Petersburgu prinesie milovníkom luxusu prekvapujúce zistenie – luxus je tu na vysokej úrovni. Historický, kultúrny a kulinársky míľnik, Grand Hotel Europe, hrá významnú úlohu v živote slávneho ruského mesta St. Petersburg už viac ako 130 rokov. V meste bielych nocí, významných historických udalostí, cárskej noblesy na návštevníkov čaká množstvo prekvapení. Jedným z nich je aj Grand Hotel Europe.
Hotel, ktorý objavil už Čajkovskij, keď tu strávil „medové týždne“, či George Bernard Shaw, ktorý v hoteli obedoval s Maximom Gorkým. Cestovatelia sú vždy okúzlení atmosférou hotela a typickou ruskou pohostinnosťou, úžasnou architektúrou a výnimočnými službami.

Nachádza sa na známom Nevskom Prospekte, najslávnejšej triede v Sankt Petersburgu, obklopený svetovými pokladmi architektúry, ako sú Ruské múzeum a Mussorgského divadlo. St. Petersburg symbolizuje balet a hudba, ale tiež ponúka dva kontrasty – štýl á la Dr. Živago počas „bielych dní“ plných snehu, alebo dlhé letné večery so slávnymi „bielymi nocami“.

Samotný Grand Hotel Europe, to je 301 prepychových izieb a apartmánov vybavených so všetkými vymoženosťami 21. storočia a zároveň vkusne skombinovaných s eleganciou „cárskej éry“, či dní, kedy Dostojevský a Strauss boli častými návštevníkmi.


Prezidentské apartmány

Pre najnáročnejších návštevníkov hotela Grand Hotel Europe sa otvára svet prezidentských apartmánov nazvaných rôznymi menami – Lindval Presidential Suite, Rossi Presidential Suite a Piano Presidential Suite. Zariadené v klasickom štýle s unikátnymi olejomaľbami, hodinami a ozdobnými ornamentmi predstavujú skvelú možnosť, ako si spríjemniť pobyt v St. Petersburgu.

K vymoženostiam, ktoré v apartmánoch majú návštevníci k dispozícii, patria stereo systém, DVD prehrávač, niektoré sú dokonca „vyzbrojené“ pianom. Romantickým duchom dýcha každý kút.

Každý apartmán tiež obsahuje: minibar, trezor, TV so satelitom, rádio, telefón, kreslá, písací stôl, prístup na vysokorýchlostný internet.


Apartmány Executive

V týchto apartmánoch boli ubytované mnohé zaujímavé medzinárodné osobnosti, vrátane niektorých „hláv“ štátov, umelcov, biznismenov. Každý apartmán obsahuje vstupnú halu, predizbu, hlavnú spálňu s kúpeľňou. Štyri apartmány Executive ponúkajú dostatočný priestor pre zábavu a oddych.
K dispozícii majú návštevníci hotela aj dva historické apartmány Executive, kde okrem vybavenia získajú aj služby lokaja.
Každý apartmán obsahuje: minibar, trezor, TV so satelitom, rádio, telefón, kreslá, písací stôl, prístup na vysokorýchlostný internet na požiadanie, kreslá, písací stôl.
Pre milovníkov histórie, čarovného nábytku a honosnej výzdoby je k dispozícii Historické poschodie s 13 izbami, 8 komnatami, 9 klasickými apartmánmi a 2 historickými Executive apartmánmi. K všetkým vymoženostiam môžu návštevníci využívať služby lokaja.

Gurmáni sa môžu v hoteli Grand Hotel Europe tešiť na služby piatich reštaurácií, dvoch kaviarní a baru. Pravé ruské delikatesy nájdu v Caviar bare a reštaurácii. No tiež si môžu vychutnať pochúťky najlepšej svetovej kuchyne.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Rusko a konkrétne St. Petersburg, neváhajte využiť služby hotela Grand Hotel Europe.

NIPOS         Photos: Grand Hotel Europe St. Petersburg/ Press

www.grandhoteleurope.com