Autentické príbehy, nadčasové témy

Hasselblad Masters

0

Hasselblad Masters

Milovníci zaujímavých a neobvyklých fotografií sa môžu v septembri 2008 tešiť na novú knihu vydavateľstva teNeues. Poteší každého, kto sa nechá aspoň na chvíľu uniesť do ríše fotografie.

Táto pamätná kniha obsahuje neobvyklé fotografie z dielne desiatich skvelých fotografov pochádzajúcich z celého sveta ( Benjamin Antony Monn z Nemecka, Louie Palu z USA, Andrej Kopac z Kanady, Julia Fullerton-Baten z Veľkej Británie, Bronek Kozka – Austrália, Hans Strand zo Švédska, August Bradley z USA, Morfi Jiménez Mercado z Peru, Gregor Halenda z USA a Kevin Then z Malajzie). Kniha je výsledkom vývoja fotografov a procesu ich dozrievania, ktorým vyjadrili svoj pohľad na svet.

Spoločnosť Hasselblad dokonale ovláda umenie výroby najlepších fotografických prístrojov už 50 rokov a každý rok sa snaží podporovať exkluzívne práce fotografov, aby tak oslávila umenie najlepších a tiež objavila nové talenty.

Všetko sa vždy začína pri počte okolo 1 700 súťažiacich, ktorí predstavia zo svojho portfólia 10 najlepších fotografií. Tím z Hasselbladu z tohto vysokého počtu vyberie 100 najúspešnejších finalistov. Päť redaktorov z najprestížnejších svetových časopisov o fotografovaní a fotografii následne vyberie desať víťazov. Tí potom majú možnosť prezentovať svoje umenie v celosvetovom meradle, práve prostredníctvom reprezentačných publikácií. Kniha Haselblad Masters je oslavou ich talentu.

Vhodný darček pre každého milovníka umenia fotografie.

INFO:

Rozmer knihy: 28,5 x 35 cm
Počet strán: 248
Tvrdá väzba
Počet fotografií: 170 farebných a čiernobielych fotografií
Text: Angličtina

NIPOS      Photos: teNeues/ Bronek Kozka, Kevin ThenThe publication

www.teneues.de