Autentické príbehy, nadčasové témy

Helena Vondráčková má rada zmenu

0

Česká popová legenda Helena Vondráčková je miláčikom všetkých generácií. Čoskoro ju čaká druhý koncert s Michalom Davidom Mejdan roku na Slovensku a nedávno v Košiciach obaja ukázali, ako dokážu dostať viac, ako 9-tisícové publikum do varu. O mesiac sa obaja predstavia aj bratislavským fanúšikom na Pasienkoch a Helena sa tohto koncertu už nevie dočkať.

V preplnenej košickej hale si koncert oboch legiend vychutnalo niekoľko tisíc fanúšikov. A kto čakal, že po kráľovi diskoték si oddýchnu od tanca pri komornej hudbe Vondráčkovej, mýlil sa. Napriek tomu, že je na scéne už niekoľko desaťročí, ukázala, že má energie na rozdávanie a rovnako, ako Michal David nedala košickému publiku vydýchnuť. „Mám rada zmenu. Prežívam obdobie, kedy mám v ponuke tri varianty. Jednou je Helena – recitál, je to také intímnejšie s malou kapelou, určené pre divadlá a menšie publikum, čomu zodpovedá aj repertoár. Potom je to koncert zameraný na muzikálové melódie. Tretí variant je tento typ koncertu, ako je s Michalom a ten je určený skôr mladému publiku, kde odznejú najväčšie hity,“ povedala Vondráčková. Bratislavský koncert, ktorý je naplánovaný na 13. decembra bude rovnako, ako košický Mejdan roku, poskladaný z niekoľkých blokov.

Celkovo máme asi 5 spoločných pesničiek a každý sám dokopy 24 pesničiek, plus prídavky podľa situácie,“ prezrádza Helena Vondráčková, ktorá na nedávny košický koncert priletela súkromným lietadlom a pilotoval ho jej nevlastný syn. Do Bratislavy sa však už chystá autom. I keď by sa mohlo zdať, že koncert pár dní pred Vianocami bude mať nádych takejto atmosféry, Helena tvrdí presný opak. „Mejdan roku Vianoce pripomínať príliš nebude. Iba tým, že je v tomto čase. Vianočnú nostalgiu si necháme na inokedy. Toto bude skutočný mejdan,“ dodala Helena.

CALVERA/ ACCESS Promotion and Production           

Photos: ACCESS Promotion and Production

www.vondrackova.net