Autentické príbehy, nadčasové témy

Herec si „zalietal“ na Bentley

0
Herec si „zalietal“ na Bentley

Myslíte, že len skvelí piloti najrýchlejších formúl sú schopní prekonávať rekordy v rýchlosti? Mýlite sa; dnes to dokáže aj „obyčajný“ herec. Idris Elba prekonal rýchlostný rekord na „flying mile“ v automobile Bentley.

Herec, ktorý je známy z filmu Prometheus (zahral si kapitána vesmírnej lode) či z kritikmi oceneného biografického filmu Mandela (stvárnil Nelsona Mandelu), si odskočil do Walesu na pláž Pendine Sands, kde sa ponoril do opojného sveta rýchlosti. Nasledoval tak sira Malcolma Campbella, ktorý pred takmer deväťdesiatimi rokmi na svojom slávnom automobile Napier-Campbell Blue Bird dosiahol rýchlosť 174,8 míľ za hodinu. A nielen to – Elba prekonal 88 rokov starý rekord sira Campbella! Potreboval k tomu skvelé auto a dokonalú guráž. Oboje mu však očividne nechýbalo. Hollywoodsky herec sa posadil do modelu Bentley GT Speed Continental, v ktorom na pláži dosiahol závratnú rýchlosť 180,361 míľ za hodinu, čím prekonal starý rekord z roku 1927. Pri úspešnom pokuse mu asistovalo združenie Timing z Veľkej Británie.

small

Na pláži boli aj kamery, ktoré tieto vzrušujúce momenty zachytili. V júli ich odvysiela stanica  Discovery Chanel pod názvom Idris Elba: No Limits.

small_1

Bentley Continental GT Speed

Kultový šesťlitrový motor twin-turbo W12 Bentley, GT Speed, vyvinie výkon až 635 PS a 820 Nm. Spolu s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF a softvérom riadiacej jednotky motora state-of-the-art, dosiahne model GT Speed rýchlosť z nuly na šesťdesiat km/h za 4 sekundy a z nuly na sto km/h za 4,2 sekundy. Je schopný dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 331 km/h.

Peter Fritz
Photos: Bentley Press
www.bentleymotors.com