Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Hľadali únik do prírody a našli mlyn. Tu si plnia svoje sny

- Reklama -

Odvaha a sny. To rozhodne nechýbalo českému páru. Kúpili starý mlyn a na začiatku z neho plánovali urobiť šesťizbový butikový hotel a opraviť starú stodolu na organizovanie workshopov. Finančná situácia nakoniec rozhodla inak a skúsili ísť na to z pohľadu, ako získať peniaze tak, aby zvládli dotiahnuť rekonštrukciu do vytúženej podoby.

Dnešná zastávka bude skutočne originálna. Ukážeme vám miesto, kde by ste nečakali toľko nápadov, ktoré sa tu majiteľom podarilo zrealizovať. Tento projekt vznikol ako myšlienka o úniku do prírody. Architekti Nikol a Victor našli na Drahanskej vrchovine skutočný poklad – mlyn, ktorý sa rozhodli prerobiť na originálne miesto, odkiaľ sa ľuďom nebude chcieť odchádzať. Svet plný detailov, zaujímavých kombinácii farieb a materiálov.

Náš Mlýn sa nachádza v českej obci Ochoz u Konice v Olomouckom kraji. Je obklopený zeleňou. Biela fasáda, v niektorých častiach priznaná tehla. Tak pôsobí stále autenticky. Samotní majitelia hovoria o tom, že museli pri tomto projekte vymyslieť dobrý plán – museli vymyslieť niečo, aby sa im vrátili pôvodné investície a zároveň budú môcť našetriť dosť financií na opravu celého mlyna. A preto postavili nanovo celú stodolu a dodajú tomu nejakú pridanú hodnotu. A tak vznikla biznis časť projektu, ktorá sa sústredila na organizovanie svadieb.

Na slovíčko s majiteľmi

Sme dvaja mladí architekti, manželia. Po deviatich rokoch intenzívneho života v meste sme sa rozhodli vrátiť sa k podstate. Teraz je ten správny čas to urobiť. Objavili sme miesto, ktoré môžeme vytvárať, vyvíjať naše myšlienky a môžeme sa tam kedykoľvek vracať. Môžeme stretávať veľa ľudí, vymýšľať nové projekty a hlavne užívať si seba, svojich blízkych a život. Preto vznikol NÁŠ MLÝN.

Vynikajúca poloha na samote je polovica úspechu a ďalší je zas v celkovej kreativite, ako viete priestor zúročiť a dodať mu tie správne ingrediencie. Majitelia využili preto skrytý potenciál miesta. Podľa nich je ich mlyn vhodným miestom na stretávanie sa, školenia, jogové pobyty, degustácie a najmä, ako sme spomínali na začiatku, je skvelou voľbou na zorganizovanie svadby.

Škandinávia uprostred zelene

V záhrade vzniklo sedem domčekov s manželskou posteľou, ktoré sú inšpirované Škandináviou. Majitelia pritom mysleli na to, aby hostia zaspávali s hviezdami nad hlavou. Vsadili na jednoduchosť a kvalitné materiály. V tejto časti nie je ani wi-fi.

Aby domčeky nepôsobili stiesnene, nekombinovali ich s nábytkom. K pohodliu stačí len posteľ, posteľná bielizeň v jemných farbách. Príliš veľa farieb by tu totiž pôsobilo rušivo.

Domčeky poskytujú veľa svetla. Na vytvorenie tiena slúžia biele závesy.

Originálne kúsky

V dome “pána mlynára” sa nachádza apartmán s vlastnou kúpeľnou, samostatná štvorlôžková izba a denná miestnosť s kuchynským kútom, rozkladacia sedačka pre dvoch. Sú tu ešte ďalšie dve kúpeľne. Majitelia majú dokonca v pláne vybudovať prírodné kúpacie jazierko. Celá táto časť je pripojená aj k internetu.

V izbách nechýbajú vzorované koberce, celkový dizajn je ale svieži a čistý, dopĺňajú ho kvetináče so živými kvetmi, kreslá či zaujímavo riešené osvetlenie. Zaujímavým prvkom je napríklad čelo postele, vysoký otvorený strop v kuchyni a supermoderná kuchynská linka.

Majitelia snívajú o tom, že časom sa im podarí vybudovať butikový hotel s kvalitným wellnessom a kvalitnou gastronómiou. Vyzerá to tak, že majú skvelo našliapnuté.

Majitelia mali šťastie na rodinu, priateľov a ľudí okolo seba, ktorí im počas prác ochotne pomáhali.

No a príbeh tohto mlyna si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu.

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places, nasmlyn.com

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -