Autentické príbehy, nadčasové témy

Honosný relax pod Tatrami

0

Luxusnú a extravagantnú dovolenku nemusíte nutne zažiť iba za hranicami Slovenska. Kedy ste naposledy boli vo Vysokých Tatrách a ich okolí? Áno, viem si predstaviť reakciu väčšiny z vás – chodiť po horách ma už dávno nebaví a trčať len tak v niekde v hoteli nemá význam. Avšak pozor, v Poprade, len pár kilometrov od vrcholov najmenších veľhôr sveta, vyrástol pred pár rokmi unikátny komplex Aquacity. Ten vdýchol nový vietor luxusu do slovenského dovolenkového sveta.

Z niekoľko tisícročí starého zdroja geotermálnej vody vyvierajúcej z 1,3 kilometrovej hĺbky vyrástol v nádhernom prostredí pod Tatrami relaxačno-vodný areál AquaCity Poprad. Jeho prednosťami je celoročná prevádzka, nerezové bazény, či čistenie vody pomocou UV žiarenia. V areáli sa nachádza krytý plavecký 50-metrový bazén, celoročné vonkajšie a vnútorné termálne bazény s teplotou vody 28 až 38°C. K častiam, ktoré určite zaujmú čitateľov tohto portálu, patria relaxačné bazény Blue Diamond, Vitálny svet s komplexom sáun a inhalačných miestností s kvetinovou, bylinkovou a soľnou inhaláciou, ako aj snežná jaskyňa, kde skutočne sneží po celý rok a bazény Blue Sapphire s večernou laserovou show a chromoterapiou (liečbou svetlom).

AquaCity okrem najmodernejších kúpeľných zariadení ponúka svojim hosťom aj exkluzívne ubytovanie v trojhviezdičkovom alebo štvorhviezdičkovom hoteli. Trojhviezdičkový hotel Seasons bol zvolený za Top Hotel na Slovensku v roku 2005, 2006 a 2007, a ponúka komfortné, cenovo dostupnejšie izby, zariadené tematicky podľa ročných období. Hotel Mountain View má 5 hviezdičiek a je zariadený v modernom luxusnom štýle, prepracovanom až do najmenších detailov. Podľa Aquacity spĺňa i kritéria tých najnáročnejších hostí. Každá izba v štvorhviezdičkovom hoteli má vlastný balkón s úžasným výhľadom na panorámu Vysokých Tatier. Výhodou pobytu v hoteloch Aquacity je, že v cene za lôžko je zahrnutý aj vstup do všetkých aqua zón (7 termálnych bazénov, 7 druhov sáun a inhalačných miestností, plavecký bazén, fitnes centrum) a, samozrejme, strážené parkovisko.

AquaCity, ako prvý aquapark na Slovensku, ponúka svojím verným zákazníkom možnosť stať sa členom AquaCity klubu a získať ešte väčšie výhody. V komplexe Aquacity sa nachádza aj kongresové centrum, ktoré je ideálnym miestom na usporiadanie akcií rôzneho druhu v skutočne nevšednom prostredí. Samozrejme, nechýba ani reštaurácia, kaviarne a bary. Exkluzívnou novinkou je možnosť v Aquacity absolvovať terapiu chladom v kryokomore. Krátky pobyt v prostredí s teplotou hlboko pod bodom mrazu posilňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Stredisku Aquacity veľmi záleží na ekológii a životnom prostredí. Primárnym zdrojom energie je termálna voda, luxusný popradský rezort získal aj ocenenie World Travel Awards za rok 2007 v kategórii „Najekologickejšie stredisko na svete“.

František Kvarda/Aquacity PRESS       Photos: Aquacity PRESS

www.aquacity.sk