Autentické príbehy, nadčasové témy

Horúce vzrušenie v chladnom Paríži

0

Na konci januára akoby v Paríži švihol nejaký mág čarovným prútikom. Namiesto zimného chladu ste odrazu pocítili príjemné teplo, ktoré vyžarovalo na každom kroku. Namiesto dám v mohutných kožuchoch ste mali možnosť obdivovať dievčatá v spodnej bielizni. V metropole Francúzska je všetko možné, hlavne keď sa ocitnete na veľtrhu Salon Internationale de la Lingerie.

Koniec januára patrí ženskej kráse, zvodným líniám žien, krajkám, podväzkom či výšivkám rozmanitých vzorov. Medzinárodný veľtrh spodnej bielizne v Paríži si každý rok získava čoraz viac obdivovateľov i pozornosť profesionálov z celého sveta. Tento rok mohli byť organizátori spokojní, pretože novinky, ktoré zaviedli, sa osvedčili. Kto by si predsa nechal ujsť inšpiráciu a krásu, hlavne keď prináša novú chuť do života, motivuje, uvoľňuje. Tohtoročný event sa niesol v duchu osláv inovácie, nového pohľadu na svet spodnej bielizne.

Návštevníci zaznamenali niektoré zaujímavé zmeny:
– Znížil sa počet výstavných dní zo štyroch na tri.
– Nové miesto v pavilónoch 3 a 4 v Porte de Versailles.

– Prehľadnejší systém, usporiadanie expozícií (úspešná odozva návštevníkov a vystavovateľov).
– Výrazný nárast počtu návštevníkov.

Počiatočné obavy zmietla vlna nadšenia, ktorá zmyla všetky pochybnosti. Pomohla k tomu intenzívna reklamná kampaň a prezentácia prostredníctvom významných predajcov spodnej bielizne. Salon International de la Lingerie zohral dôležitú úlohu sprostredkovateľa pri procese zjednocovania myšlienok v takom špecifickom odvetví módneho biznisu, akým je produkcia spodnej bielizne. Zároveň vytvoril skvelú odrazovú plochu pre ďalšie napredovanie. Spoločnosť Eurovet, ktorá výstavu organizuje svojím pozitívnym a aktívnym prístupom, mohla vyjadriť spokojnosť a optimizmus do budúcnosti.

Najtrblietavejšou akciou výstavy sa stala najväčšia Pyjama party, ktorá svojou neopakovateľnou atmosférou motivovala všetkých návštevníkov i zástupcov jednotlivých vystavovateľov.
Návštevníci si mohli vychutnať dvakrát denne módne prehliadky a vystavovatelia mali možnosť zúčastniť sa konferencie, ktorú viedli zástupcovia návrhárskych firiem Nelly Rodi a Carlin International.

Veľtrh bol rozdelený do piatich segmentov:
Be essential: vystužené spodné prádlo, denné prádlo, pančuchy
Be lounging : domáce oblečenie, pyžamy, nočné spodné prádlo
Be chic: luxusné kolekcie, dizajnérske kolekcie

Be spicy: kolekcie mladých tvorcov, avantgardné kolekcie

Be Men: pánske spodné prádlo a domáce oblečenie

Kľúčové ukazovatele

Salon International de la Lingerie navštívilo celkovo 18 808 návštevníkov, z čoho bolo 42% domácich – francúzskych a 58% zo zahraničia.
Výstavu textílií Interfiliere, ktorá je súčasťou Salon International de le Lingerie, zas navštívilo 11 120 návštevníkov.
Celkový počet v tomto roku – 29 928 návštevníkov.

Tabuľka návštevníkov podľa krajín – TOP 1O:
FRANCÚZSKO
Taliansko
Nemecko
Belgicko
Španielsko
Spojené kráľovstvo
Japonsko
Švajčiarsko
Holandsko
Spojené štáty
Rakúsko: nová krajina v prvej desiatke

NIPOS                                                                      Photos: SIL Press

www.lingerie-paris.com