Autentické príbehy, nadčasové témy

Hotel ako 21 umeleckých diel

0

Unikátny hotelový projekt, ktorý v Bratislave, ani na celom Slovensku, nemá konkurenciu. V zmysle kréda „21 atmosfér, 21 zážitkov, 21 pocitov“ je postavený Designhotel 21 cakov:makara. Nepatrí k bežným hotelovým komplexom, nie je ani galériou či domom umenia. Každý centimeter jeho plochy je totiž umením samým o sebe.

Stačila iba chvíľka a vedel som, že sa nenachádzam v bežnom hoteli. Keď som prijal ponuku navštíviť nový designhotel 21 cakov:makara, nemal som žiadnu predstavu o tom, kde sa o niekoľko hodín ocitnem. Predpokladal som, že pôjde o rutinnú prehliadku ďalšieho z radu nových hotelov v hlavnom meste. O to väčšie bolo potom moje prekvapenie. Privítala ma príjemná, nevtieravá vôňa, skvostná recepcia, sympatický personál a skryté prekvapenia v útrobách hotela. Okamžite som mal jasno – pokiaľ hľadáte netradičný, no luxusný hotel, ste na správnom mieste.

Počas pobytu v tomto hoteli sa cítite ako súčasť umenia samotného. Hoteloví hostia tu majú možnosť vybrať si podľa svojho pocitu, či sa ubytujú v puristicky čisto bielej izbe „simple white“, v chladnej a minimalistickej betónovej izbe „concrete“, v luxusom dýchajúcej pompéznej „black rich“, alebo zatúžia po izbe zahalenej do rúška tajomstva s názvom „simple black“.

Každá z izieb má svoje meno a špecifickú, neopakovateľnú atmosféru. Je originálna tak materiálovým ako aj farebným a tvarovým riešením interiéru. Možno ju smelo označiť za umelecký objekt. Hotel ako celok, ale i po častiach, ponúka neopakovateľné zmyslové a pocitové zážitky.

Súčasťou unikátneho hotela je reštaurácia s výberom toho najlepšieho z medzinárodnej kuchyne. Renomovaný kuchár Peter Šutta na tanieri vykúzli skutočné lahôdky, ktoré rozmaznajú každý jazyk. Jedlo sa svojim vzhľadom stáva priam súčasťou interiéru. Apropos, interiér. Zdobia ho také renomované dizajnérske značky nábytku ako Bonaldo a Moroso, Rosenthal, Rony, Kartell a Delta light. Ozajstnou perlou sú reproduktory značky Harman/Kardon.

Hotel samozrejme disponuje modernými konferenčnými priestormi, nechýba tu wellnes, sauny, ázijské a vodné masáže alebo jacuzzi.

Projekt prvého dizajn hotela na Slovensku pochádza z dielne renomovaného architektonického štúdia cakov:makara, ktoré pôsobí na celom svete. Jeho zámerom je predovšetkým odlíšiť sa od tuctových, navlas podobných luxusných hotelov – napriek tomu, že sú umiestnené na „opačnom konci sveta“. Designhotel 21 cakov:makara, to je 21 svetov v jednej krajine, v jednom meste, v jedinej budove.

Jakub Steiner                   Photos: design hotel 21

www.designhotel.sk