Autentické príbehy, nadčasové témy

Hotel Taleon Imperial v Petrohrade – bývajte ako v paláci

0

Hotel Taleon Imperial je jediný v Petrohrade, ktorý poskytuje ubytovanie v paláci pochádzajúceho z obdobia cárskeho Ruska.

O hoteli

Taleon Imperial otvorili v máji roku 2003 pri príležitosti osláv 300. výročia založenia mesta Petrohrad. Pred tým, než otvoril svoje brány novým hosťom, však podstúpil zásadnú rekonštrukciu. Taleon Imperial sa v krátkej dobe stal vyhľadávaným miestom najbohatších prominentných návštevníkov Petrohradu. Status „klubového hotela“ zabezpečuje hosťom maximálne súkromie.
Interiér izieb v Taleon Imperial je kombináciou najmodernejších technológií a šarmu minulých storočí. A čo viac, hotelová kuchyňa má povesť najlepšej v meste. Prívetivý a ochotný personál vás srdečne privíta a splní každú požiadavku.
Taleon Imperial – s pôvodným názvom Eliseev Palace Hote -l prijímal svojich hostí od roku 1997, ako prémiový klub s kasínom. To je stále súčasťou zrekonštruovaného hotela.


Ubytovanie

Taleon Imperial Hotel ponúka 29 izieb šiestich rôznych kategórií. Najvyššou sú Prezidentské apartmány – tie má hotel iba dva, nasleduje úroveň Executive, Luxury Studio, Junior a Superior. Každá z izieb, respektíve apartmánov, bola navrhnutá a zariadená osobitne. Ubytovaní sa môžu tešiť z originálneho talianskeho nábytku i z reprodukcií obrazov od svetoznámych umelcov. Vybavenie každej izby zodpovedá najvyšším štandardom a splní najnáročnejšie očakávania. Medzi samozrejmé služby, ktoré toto 5-hviezdičkové zariadenie ponúka, patria komorníci a chyžné, ktorí sú k dispozícii 24 hodín denne, trezor na izbe, interaktívna televízia, klimatizácia a pripojenie na internet.

Hotelová kuchyňa

Hotel Taleon Imperial získal mnoho ocenení za najlepšiu kuchyňu v Petrohrade. To je potvrdením faktu, že stravovanie v hoteli je skutočne na exkluzívnej úrovni. Stravovanie je možné v reštaurácii Taleon a Victoria. Neváhajte a oddajte sa relaxu v štýlovom interiéri, ktorý dopĺňa bezchybná obsluha. Budete sa cítiť ako doma. V reštaurácii Victoria sa hotelovým hosťom každé ráno podávajú raňajky. Ideálnym miestom pre vychutnanie kávy a na rozhovor s priateľmi je kaviareň Atrium Cafe. Tá sa nachádza hneď vedľa recepcie.

Služby

V ponuke hotela Taleon Imperial nechýba ani jedna zo služieb, ktoré sa očakávajú od zariadenia označeného 5 hviezdičkami. K dispozícii je moderné biznis centrum, relaxačné kúpele, fitnes centrum a salón krásy. Nezáleží na tom, či hľadáte oddych a pohodu, alebo uzatvárate dôležitý obchod – personál Taleon Imperialu zabezpečí každú vašu požiadavku.

Poloha

Obchodné a historické centrum Petrohradu a blízkosť rieky Moika – to je lukratívna lokalita, kde sa Taleon Imperial nachádza. Len 5 minút chôdze vás delí od národného múzea, Isaakovho námestia a katedrály, či Jusupovského paláca.
Neďaleko hotela sú tiež umiestnené najlepšie obchody a butiky, klenotníctva, či predajne s alkoholom. Nezabudnuteľnú jazdu mestom na vodných taxíkoch si možno na Moike vychutnať v lete.

Adresa: Saint-Petersburg, Rusko, Moika river emb., house 59
Telefón: (812) 324-99-44, 324-99-11
Fax: (812) 324-99-57

František Kvarda    Photos: Eliseev Palace Hotel Archive

www.eliseevpalacehotel.com