Autentické príbehy, nadčasové témy

Hublot v Ženeve (3)

0
Hublot v Ženeve (3)

V Ženeve sa 15. – 19. januára konala prestížna výstava hodiniek, kde mohli milovníci unikátnych a luxusných kúskov objaviť množstvo noviniek. Ponúkame vám tretiu sériu noviniek z dielne Hublot.

 

Línia Classic Fusion v keramike

Nadčasová rada Classic Fusion je teraz dostupná tiež s čiernym keramickým kolieskom naťahovania. Šesť nových referencii zahŕňa model s chronografom dostupný v prevedení s čiernym alebo modrým číselníkom a zároveň klasický model s ukazovateľom hodín a dátumu v dvoch veľkostiach puzdra (42 a 45 mm) tiaž s čiernym alebo modrým číselníkom. Čistý nestarnúci dizajn týchto hodiniek len podtrhuje univerzálnosť modelu, ten sa vďaka dvom veľkostiam puzdra radí k unisexovým.

Hlavnú úlohu hrá nové keramické naťahovanie, ktoré perfektne ladí s keramickým puzdrom a lunetou. High-tech materiál je odolný a zároveň ľahký, komfortný a predovšetkým hypoalergénny. Keramika z produkcie Hublot ale nie je úplným nováčikom v portfóliu značky. Tá už pracuje skoro pätnásť rokov na tom, aby keramiku doviedla k dokonalosti, čo sa jej k radosti všetkých zákazníkov konštantne darí.

Technicky perfektné a prirodzene vypadajúce naťahovanie s bezpečnostnou sponou sa tak ideálne spája s modelmi Classic Fusion. Modrý číselník s lúčovým efektom alebo matný čierny číselník bude pôsobiť elegantne, a to u oboch veľkostiach hodiniek z tejto ikonickej kolekcii Hublot. Značka Hublot sa zaoberá vývojom materiálov a kombináciou tohto technologicky najzaujímavejšieho v hodinárskom svete, koncept The Art of Fusion je spôsob ako prepojiť dizajn a vedu. Každá zo šiestich nových referencii len ukazuje na prácu odborníkov, ktorí do keramického puzdra s keramickým naťahovaním umiestnili automatické strojčeky s frekvenciou zotrvania 4 Hz a 42hodinovou rezervou chodu.

 

Classic Fusion Chronograph Italia Independent

Po úspešnom uvedení predošlých limitovaných kolekcií pokračuje značka Hublot a Lapo Elkann, fashionista a majiteľ značky Italia Independent, v spolupráci na kolekcii Classic Fusion. Privítajme do rodiny chronografov tri nové modely.

Lapo Elkann bol zvolený časopisom Vanity Fair jedným z najlepšie oblečených mužov sveta. Jeho cit pre štýl a eleganciu sa potvrdil okrem iného tiež úspechom firiem, ktoré riadil či založil. Či už ide o pôsobenie v spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles na pozícii marketingového riaditeľa alebo vo vlastnom biznise. Jeho značka vyrábajúca doplnky, predovšetkým slnečné okuliare, s názvom Italia Independent alebo dizajnový svätostánok všetkých elegánov, milovníkov rýchlych aut a lahodných drinkov v Miláne s názvom Garage Italia, sú toho dôkazom.

Značka Hublot spolupracuje s Lapo Elkannom od roku 2014, od tej doby vznikli štyri kolekcie (jedna dámska). Všetky kombinujú Elkannov osobitý prístup k materiálom a technologický um manufaktúry Hublot. Novinky roku 2018 majú športový twist, ide totiž o tri limitované chronografy. Majú však elegantného ducha, veď materiáli vyšli od spoločnosti Rubinacci, ktorá má vo svojom archíve nepreberné množstvo najrôznejších látok, ktoré boli za posledných osemdesiat rokov existencie firmy použité na výrobu sák, nohavíc a oblekov. Nové tri modely v limitovaných sériách poháňa strojček HUB1143, automatický chronograf s rezervou chodu 42 hodín.

 

Classic Fusion Chronograph Italia Independent Titanium

Hodinky s titánovým puzdrom 45 mm a titánovou lunetou a tlačidlami chronografu sú limitované počtom 100 kusov. Ciferník a remienok je v hornej časti textilný, modré pepito dodáva modelu na elegancii, rovnako však dobre ako k saku sa hodí aj k džinsom.

Classic Fusion Chronograph Italia Independen Ceramic

Model má puzdro, lunetu a tlačidlá chronografu z čiernej keramiky, je limitovaný počtom 100 kusov. Obliekol sa do vzoru „pinstripe“, ide o tenké biele prúžky na tmavo modrom základe.

Classic Fusion Chronograph Italia Independent King Gold

Hodinky v zlate King Gold sú limitované počtom 50 kusov. Štýl im dodáva látkový remienok a číselník v rovnakom dizajne v prevedení vzoru „glenček“ alebo Esterházy. Hodinky sú dodávané s okuliarmi od Italia Independent, ktoré perfektne ladia s dizajnom časomiery.

 

Hublot / Peter Fritz

Fotografie: Hublot Press

 

www.hublot.com