Autentické príbehy, nadčasové témy

Hudba, luxus a jedinečné služby

0

V neďalekej „stovežatej“ Prahe máte možnosť preniesť sa do obdobia baroka. Vychutnáte si majstrovské kúsky architektúry poprepletané s luxusnými modernými prvkami, ale aj nádhernú hudbu a prostredie. Všetky spomínané atribúty nájdete v jedinečnom pražskom hoteli Aria, ktorý sa pýši titulom najluxusnejšieho hotela na svete.

Poloha a architektúra

Hotel Aria sa môže pochváliť vynikajúcou polohou. Leží v hlavnom meste Českej republiky, priamo v centre historickej Malej Strany. V ulici Tržište, kde sa luxusné a jedinečné sídlo hudby nachádza, by ste ho mohli prehliadnuť. Blok historických barokových domov, navlas podobných, sa vonkajším vzhľadom nelíši od svojich susedov. Zásahy do vonkajšieho vzhľadu boli prakticky nemožné, ale na druhej strane, úpravy interiéru dostali zelenú. Talianski architekti sa nechali inšpirovať spojitosťou Prahy a hudby. Ich koncepcia bola jasná – vytvoriť z hotela dizajnový skvost. Rekonštrukciou bola poverená milánska firma Spatium. Architekti Rocco Magnoli a Lorenzo Carmellini, ktorí sa pravdepodobne najviac preslávili spoluprácou s legendou svetovej módy Giannim Versacem, premenili nenápadný komplex budov niekdajšieho divadla a tlačiarní zo sivého kameňa, na elegantný fascinujúci celok. Hotel Aria otvoril svoje brány návštevníkom z celého sveta 23. septembra 2003.


Vybavenie

Hudbou inšpirovaný hotel Aria má 52 izieb a apartmánov. Vzdáva hold veľkým skladateľom a hudobným umelcom všetkých dôb. Tento unikátny koncept ešte podčiarkuje vybavenie izieb a výnimočné služby. Jedným z najzaujímavejších prvkov je veľkolepá talianska mozaiková dlažba, pripomínajúca starovekú hudobnú partitúru. Mozaikové noty vás budú sprevádzať od vchodu, cez lobby bar s presklenou strechou, až do zimnej záhrady, kde vrcholí vo vizuálnom crescende. Útulné a priestranné izby sú vybavené originálnym nábytkom a dekoráciami. Hotel má 4 poschodia a každé z nich je zasvätené inému hudobnému štýlu. Zastúpené sú tu všetky najvýraznejšie hudobné žánre spolu s ich najslávnejšími predstaviteľmi. V hoteli teda nájdete poschodie hudby súčasnej, klasickej, opernej a jazzovej, pričom samotné izby sú vybavené tematickými CD, DVD, knihami a umeleckými artefaktmi. Na poschodí klasickej hudby sa stretnete napríklad s Brahmsom, alebo Bernsteinom. Elvisa a Sinatru zas stretnete na poschodí súčasnej hudby, Mariu Callas či Mozarta navštívite na opernom poschodí a na jazzovom váš čaká Ella Fitzgerald alebo legendárny Louis Armstrong. Všetky izby a apartmány sú okrem originálnych kresieb vybavené vysokorýchlostným pripojením na internet, prehrávačmi iPod, DVD, CD a počítačom s plochou obrazovkou. Počítačový systém vyvinutý špeciálne pre hotel Aria vám umožní prehrávať hudbu umelca, ktorému je izba zasvätená, vyhľadávať o ňom informácie a vychutnávať si úžasné tóny jeho skladieb.

Luxusné prostredie hotela dokresľuje aj koberec s notovým vzorom, kozmetické prípravky firmy Molton Brown a župany značky Frette. Vyhrievané podlahy kúpeľní sú vyložené sklenenou mozaikou, pult okolo umývadla je z leštenej žuly a samozrejmosťou sú reproduktory, ktoré vám umožnia počúvať hudbu v intimite kúpeľne. Hudbu „cítiť“ v každom zákutí hotela Aria. Môžete si ju užívať aj v Music Boxe s kapacitou šesť osôb, ktorý je vybavený plazmovou obrazovkou s vysokým rozlíšením. Po večeri zas na vás čakajú vaše obľúbené nápoje, veď nie je nič lepšie, ako sa usadiť do pohodlných kožených kresiel v útulnom hudobnom salóne s krbom. Nájdete tu aj súkromnú premietaciu miestnosť pre 30 hostí, ktorá je vybavená najmodernejšou technológiou. Tu môžete napríklad sledovať v priamom prenose hudobné vystúpenia z celého sveta. Dychom celého hotela je átrium so zimnou záhradou. Čerstvé kvety, ratanový nábytok, koncertné krídlo a fontána tvoria ideálne kulisy pre kultúrne a spoločenské akcie.

Kulinársky zážitok na váš čaká v hotelovej reštaurácii CODA. Hotel nie je len rajským prostredím pre milovníkov hudby, ale tiež ideálnym miestom relaxu, vhodným však aj na organizovanie tlačových konferencií, obchodných rokovaní a iných súkromných akcií. V portfóliu služieb nájdete aj ponuku nonstop business centra, nonstop centra, hotelovú službu, fitness klub so saunou a masážami a samozrejmosťou je garáž pre 30 vozidiel.

Čarovné prostredie, nádherná hudba najslávnejších hudobníkov všetkých čias a ochotný personál hotela Aria splní aj tie najnáročnejšie želania.

Jana Milošovičová                   Photos: Aria Hotel Press

www.ariahotel.net