Autentické príbehy, nadčasové témy

Hviezdy a autá päťdesiatych rokov

0

V septembri tohto roku poteší všetkých priaznivcov éry starých, naleštených automobilov a pôvabných žien kniha Edwarda Quinna – Stars and Cars of the ’50s, ktorú prinesie na knižný trh vydavateľstvo teNeues.

Veľký výdych zaznel svetom po poslednej svetovej vojne. Ľudia už mali dosť nešťastia, utrpenia, chceli sa zabávať, obdivovať krásu a eleganciu. Päťdesiate roky boli najvhodnejším obdobím pre pôvab filmových ikon a autá, ktoré všetci obdivujeme aj v súčasnosti.

Ani dnes nie je výnimkou, že sa nad vaším automobilom pozastaví váš známy a obdivuje jeho technickú dokonalosť, či ladné tvary. Samozrejme, musí sa jednať o vozidlo, ktoré spĺňa všetky očakávania.

Už v minulosti rozhodovali o úspechu, či neúspechu jeho parametre, krivky, či neprehliadnuteľná farba. Dizajn automobilov je v neustálom pohybe, mení dejiny značky. Svet zajtrajška sa mieša s minulosťou. Tvary automobilov, ktoré privádzali ľudí do vytŕženia, nútili ich zamyslieť sa nad majstrovstvom ich tvorcov.

Automobilom a slávnym ľuďom, ktorí im dodávali ešte výraznejší lesk je venovaná kniha fotografa Edwarda Quinna. Spája slávne mená hviezd a idolov zo sveta hudby, filmu a umenia s nemenej známymi značkami. A tak čitateľ môže objaviť Picassa a jeho Hispano-Suiza, alebo Brigitte Bardot v jej Lancii. Samozrejme v knihe nájdete aj množstvo iných známych ľudí so svojimi motorovými miláčikmi.

Stars and Cars of the ’50s
Edward Quinn
Termín vydania: September 2008

Rozmery: 28,5 x 35 cm
Počet strán: 256
Tvrdý obal s prebalom
150 fotografií
Text: anglický, nemecký, francúzsky, španielsky a taliansky jazyk
Cena: 79,90,- EUR

Peter Fritz/teNeues     Photos: teNeues Press

www.teneues.de