Autentické príbehy, nadčasové témy

Hviezdy a ich luxusné obydlia

0

Rovnako ako „bežní smrteľníci“ aj slávne osobnosti častokrát potrebujú chvíle len pre seba, pre svoje vlastné potešenie. Chcú si užívať vzácne momenty pohody, bezstarostne relaxovať, napríklad v príjemnej luxusnej rezidencii na exotickom ostrove alebo v starobylej usadlosti v rodnej krajine. Pre viacerých úspešných ľudí sa stala atraktívnou Veľká Británia, s čarovným a malebným vidiekom a bohatou históriou.

Romana Abramoviča nie je nutné obzvlášť predstavovať. Ruský bilionár je jedným z tých šťastlivcov, ktorí vlastnia hneď niekoľko hodnotných nehnuteľností na „ostrovoch“. 43-ročný rodák zo Saratova sa navyše už dlhšiu dobu považuje za všeobecného obdivovateľa britskej kultúry. Zbožňuje tamojšie futbalové kluby, moderné vily i umelecké predmety. Abramovič si dal prirodzene záležať aj pri výbere svojho vysnívaného obydlia. Sídlo vo Fyning Hill rozprestierajúce sa na 121 hektárovom pozemku pozostáva z impozantnej hlavnej budovy a  šiestich menších. Súčasťou hodnotnej nehnuteľnosti je aj 6 luxusných domov určených pre hostí. V areáli sídla nechýbajú udržiavané záhrady, tenisové kurty, obrovský bazén a jazierko ani priestory vyhradené špeciálne pre hranie obľúbeného pola.

Medzi vášnivých obdivovateľov nehnuteľností vo Veľkej Británii patrí aj popový spevák Robbie Williams. Keď sa bývalý člen úspešnej chlapčenskej formácie Také That vrátil domov do Anglicka z krátkeho pobytu v Spojených Štátoch, okamžite sa rozhodol investovať 7 miliónov libier do kúpy historickej vily Compton Basset House z 18. storočia. Sídlo, ktoré má v súčasnosti 7 spální, saunu, obrovský bazén i domček pre hostí v ňom vyvolalo na prvý pohľad veľmi pozitívne pocity. Zvláštnosťou je, že v súčasnosti budova disponuje okrem viacerých vymožeností aj pristávacou plochou pre helikoptéru.

Večierky v rozmanitých módnych kluboch bývajú síce zábavné, no neraz aj únavné. Slávna modelka Kate Moss si negatíva rušného nočného života uvedomuje. 35-ročná Angličanka nachádza potrebnú dávku relaxu a pohody vo svojej príjemnej vidieckej vile v Cotswolde, kde sú jej susedkami slávne herečky Elizabeth Hurley a Kate Winslet. Aj ony preferujú ticho a pokoj pred stresujúcim hlukom veľkomesta.
Vidiecka atmosféra učarovala aj sirovi Eltonovi Johnovi. Legendárny umelec, ktorý žal obrovské úspechy najmä v 70-tych rokoch minulého storočia rád trávi svoj voľný čas v luxusnej vile, rozprestierajúcej sa na 15-tich hektároch pôdy nachádzajúcej sa v blízkosti slávneho Windsoru. Návštevníkov okrem pôsobivej hlavnej budovy zaujmú prekrásne záhrady s množstvom zelene, tenisové kurty a priestranné terasy. Mnoho hviezd prichádza s radosťou na toto miesto, ktoré každoročne ožíva obľúbeným charitatívnym bálom nesúcim názov White Tie and Tiara.

Hoci David Beckham s manželkou Victoriou radi cestujú po svete, nikdy nepohrdnú návratom do rodnej krajiny. V regióne Hertfordshire na nich čaká obľúbené vidiecke sídlo, ktoré si spoločne kúpili v roku 1999. Historická usadlosť, susedmi ironicky nazývaná „Buckinghamský palác“, stála v tom čase „smiešnych“ 2,5 milióna libier. Za 10 rokov však hodnota nehnuteľnosti porástla a v súčasnosti sa odhaduje na vyše 7 miliónov libier. Pôvodný vcelku skromne zariadený interiér nevyhovoval požiadavkám luxus milujúcej Victorie, preto manželský pár postupne pristúpil k niekoľkým skutočne nákladným renováciám tohto rodinného sídla.

Ďalší úspešný futbalista Wayne Rooney sa v roku 2004 stal vlastníkom nehnuteľnosti v provincii Cheshire, ktorú kúpil za 4 milióny libier. Okamžite po kúpe sa spoločne s vtedajšou priateľkou Colleen rozhodol, že pôvodnú stavbu nechá zbúrať a vybuduje sídlo snov, absolútne nové a unikátne. Stavebné práce síce stáli množstvo miliónov investícii, ale súčasný výsledok možno hodnotiť za pozitívny a príjemný. Grécke sochy, priestranný bazén, kino a udržiavané záhrady, to všetko sa stalo súčasťou nového luxusného obydlia. Špecialitkou je kvalitný bezpečnostný systém s uzavretým televíznym okruhom, ktorý chráni Rooneyho a jeho rodinu pred zvedavými zrakmi novinárov a neželanými návštevníkmi.

Marcel Letko                                   Photos: ISIFA

www.forbes.com