Autentické príbehy, nadčasové témy

Ifigénia v Tauride vo vybraných kinách

0

Opera v HD kvalite na striebornom plátne predstavuje ideálnu kombináciu pre všetkých fanúšikov tohto hudobného žánru. K tomu úžasné prostredie skvelej Metropolitnej opery v New Yorku, výborná opera Christopha Willibalda Glucka, a okamžite vás ovládne slávnostná nálada. Vyberte sa do vybraných kín a prežite svetovú operu.

Tretím predstavením v tomto roku bude opera Ch. W. Glucka Ifigénia v Tauride / Iphigénie en Tauride / v hlavných úlohách so Susan Graham a Placidom Domingom, ktoré budú môcť diváci vidieť 26. februára o 18:45 vo vybraných sálach kín CINEMAX /www.cine-max.sk/ v mestách Trenčín, Nitra, Žilina a Košice.

Christoph Willibald Gluck – IPHIGÉNIE EN TAURIDE – IFIGÉNIA V TAURIDE
Sobota 26. február 2011, 18:45 hod.
Susan Graham a Plácido Domingo v hlavných úlohách Gluckovej interpretácie gréckeho mýtu. V premyslenej inscenácii Stephena Wadswortha, ktorá mala premiéru až v roku 2007 sa objaví aj tenorista Paul Groves.

Účinkujú: Susan Graham, Plácido Domingo, Paul Groves, Gordon Hawkins
Dirigent: Patrick Summers

Réžia: Stephen Wadsworth, naštudovanie: francúzsky s českými titulkami


O projekte Met: Live in HD

Prenosy Metropolitan Opera: Live in HD sú kombináciou vrcholného operného umenia s najmodernejšími technológiami. HD (High Definition) kvalita, v ktorej sa prenos uskutočňuje, vysoko prevyšuje kvalitu formátu DVD. Zážitok výrazne umocňuje priestorový šesťkanálový zvuk 5.1. a dokonalá kamera, ktorá návštevníkom kina sprostredkúva perspektívu a detaily, aké neuvidia ani diváci na najlepších miestach priamo v Metropolitnej opere. Unikátne zábery tak dotvárajú mozaiku plnohodnotného umeleckého zážitku, ktorý je výsledkom interpretačného umenia spevákov a hudobníkov a profesionálne zvládnutého filmového remesla. Divadelné predstavenia sa tešia veľkej obľube nielen u bežných divákov, kvalitu nadšene prijíma aj odborná verejnosť.
Priame prenosy si budú môcť diváci pozrieť počas celého budúceho roka vo vybraných kinách siete CINEMAX – v mestách – Trenčín, Nitra, Žilina, Košice.

Words: Continental film                                         Photos: ISIFA

www.metoperafamily.org