Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

In Jazz We Trust uvádza: NikiStein Reunion v Nu Spirite

- Reklama -

Prvá jazzová liga na klubovom pódiu – také sú koncerty In Jazz We Trust v Nu Spirit Bare. Dňa 30. marca sem zavíta obnovená formácia NikiStein Reunion, tvorená Nikolajom Nikitinom, Erikom Rothensteinom a ich jazzovými priateľmi.

Hoci Bratislava nemala dlhšiu dobu stály jazzový klub, jedným z miest kam sa vybrať na dobrý jazz je Nu Spirit Bar. Ten sa spojil s koncertnou sériou Jazz We Trust, ktorá počas svojej niekoľkoročnej existencie priniesla na Slovensko svetové jazzové mená. Po krátkej prestávke sa vrátila v komornejšej verzii, sústredená na slovenskú scénu (Hanka Gregušová, Andreas Varády, Milo Suchomel atď.). Ďalší z nezabudnuteľných večerov prinesie návrat projektu NikIStein Jazz Sextet pod názvom NikiStein Reunion.

Nikolaj Nikitin a Erik Rothenstein, pre ktorých je Nu Spirit takmer domovským klubom, prinesú zaujímavú zostavu –  Pavol Bereza (gitara), Matej Štubniak (kontrabas) so zahraničným hosťom, brazílskym perkusionistom Matheusom Jardimom. „Matheusa Jardima som stretol pri produkovaní albumu Young Slovak Jazz Generation a vo februári tohto roku som ho zavolal s nami hrať. Mattia Muller odišiel študovať do USA, David Hodek je najvyťaženejší bubeník v Európe, Matheus žije vo Viedni, ktorú máme za rohom, tak som začal s ním spolupracovať. Je to úžasný človek aj muzikant a veľmi sa teším z našej spolupráce,“ vysvetľoval výber bubeníka Nikolaj Nikitin.

Pätica muzikantov predvedie spoločné groovy, dopredu pripravené témy aj namieste robené improvizácie. Vychádzajú pritom z kultúrnej identity národov žijúcich na našom území aj zo štandardov z americkej jazzovej hry v originálnom interpretačnom poňatí. Projekt NikiStein vznikol v roku 2011, ale na pár rokov sa odmlčal. Hudobníci rozlietaní na všetky smery si povedali, že nastal vhodný čas obnoviť spoločný projekt. Na otázku, ako vznikla táto myšlienka, Nikitin odpovedá: „Úplne spontánne. S Erikom sme roky spolupracovali, boxovali, športovali a stretávali sa. Každé dva mesiace robím v Nu Spirite Bare koncert v rámci série In Jazz We Trust. Dostal som nápad znovu oživiť projekt NikiStein, ktorého názov kedysi dávno vymyslel práve Erik.“

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -