Autentické príbehy, nadčasové témy

Iná stránka New Yorku

0

Iná stránka New Yorku

Vydavateľstvo Taschen prichádza s novinkou, ktorá vám pomôže výborne sa orientovať vo svete reštaurácií a hotelov „Veľkého jablka“. Takže, pokiaľ sa k tejto knihe dostanete a prečítate si ju, už viac nebudete riešiť otázku, do ktorej reštaurácie pozvať svojho obchodného partnera, alebo priateľku.

Angelika Taschen pozná New York veľmi dobre a počas svojho objavovania tohto úžasného mesta mala možnosť zoznámiť sa s rôznymi neznámymi reštauráciami, obchodíkmi či hotelíkmi, ktoré nenájdete v žiadnom oficiálnom turistickom sprievodcovi. A nepohybovala sa len v samotnom centre, ale navštívila aj vilové štvrte. Všade žili svojím typickým životom miesta plné šarmu, príjemnej klientely, atmosféry. Od momentu, keď sa zahĺbite do novej knihy vydavateľstva Taschen, už nikdy viac nebudete chcieť navštíviť iné miesta.

Maritime Hotel s bývalými námorníckymi izbami, v súčasnosti jeden z najvychytenejších  hotelov, alebo hotel Roberta de Nira Greenwich Hotel v štvrti TriBeCa  s pôvodnými japonskými kúpeľmi; lacný, ale „šik“ Pod Hotel si získajú každého, kto hľadá netradičné miesta plné spomienok a pohodlia. K obľúbeným miestam patrí aj „hostinec“ Waverly Inn, ale tiež salón redaktora známeho časopisu Vanity Fair Graydona Cartera. Pokiaľ by ste sa chceli dozvedieť kde nájsť tajomný bar subMercer v štvrti Soho, tak vám na to odpovie práve kniha Get the most out of New York.

Prehliadka však pokračuje ďalej. Kde sa len nachádza to miesto s fantastickými burgermi v tieni parku na Madison Square? Jednoduchá odpoveď – ide o Shake Shack a jeho polohu nájdete vďaka novej knihe.  Pokračovať by sa dalo donekonečna, ale na záver spomeniem ešte dve miesta. Rao’s  – s úžasnými tvarohovými koláčmi a Greenwich Letterpress, obchodík, kde vás istotne zaujmú ručne vyrobené pohľadnice New Yorku. Keď chcete šokovať svojich priateľov, tak im určite pošlite právu pohľadnicu z tohto obchodíka.

New York neustále vydáva netradičné a skryté miesta, takže je v ňom čo objavovať. Kniha  so zaujímavými informáciami a skvelými fotografiami Poula Obera  – Get the most out of New York môže byť vhodným riešením pre objaviteľov mestských tajov.

NIPOS                  Photos: Tachen Press, Poul Ober

www.taschen.com