Autentické príbehy, nadčasové témy

Inšpirované dievčatami z Copacabany…

0

Mario Testino je jeden z najznámejších svetových fotografov módnej a portrétovej fotografie. Jeho snímky sú charakteristické špecifickým nádychom sviežosti a intimity.

Onedlho su budú môcť fanúšikovia kvalitnej fotografie kúpiť knihu z vydavateľstva Taschen, ktorá je venovaná talentovanému fotografovi Mariovi Testinovi a jeho vášni pre Brazíliu.Testino je pôvodom z Peru a celý život ho fascinuje mesto Rio de Janiero. Učarovali mu už letné dovolenky, ktoré tu trávil za mladých čias. „Keď som mal 14 rokov, so záujmom som sledoval, ako príťažlivo vyzerajú počas prechádzok pri mori mladé slečny a chlapci, nemohol som tomu uveriť,“ hovorí. Práve to bolo pre Testina inšpiráciou v jeho budúcej umeleckej kariére.

Exkluzívne snímky tohto fotografa ladené do sexi štýlu v nádhernom prostredí spomínaného Ria de Janiera predstavujú aj obsah špeciálneho fotobooku  MaRIO DE JANEIRO Testino. Vznikli pred mnohými rokmi, práve v čase, keď Testina začala Brazília fascinovať. Čerešničkou na torte je supermodelka Gisele Bündchen, ktorej fotografie sa v ňom takisto nachádzajú.

MARIO DE JANEIRO Testino je unikátnym spojením dych vyrážajúcich panorám pláží a mora, východu Slnka a organizovaného chaosu slávneho karnevalu v Riu. „Je to Testinova milostná óda na metropolu Brazílie,“ uvádza vydavateľstvo fotobooku.

Kto je Mario Testino

Rodený Peruánec fotí predovšetkým pre americký a britský magazín Vanity Fair a pre francúzske vydanie Vogue. Do jeho portfólia patria tiež exkluzívne módne značky. Spomeňme aspoň Burberry, Versace, Dolce & Gabbana či Michael Kors. Svoje fotografie vystavoval v mnohých krajinách celého sveta. Stálu expozíciu má v National Portrait Gallery a V&A Museum v Londýne.

Jakub Steiner                              Photos: Taschen Press

www.taschen.com