Autentické príbehy, nadčasové témy

Intenzívny zážitok

0
Intenzívny zážitok

Pestrý svet parfumov má opäť nový prírastok. Postarala sa oň spoločnosť Hugo Boss, ktorá už desaťročia úspešne pláva v rozvírených vodách módneho a kozmetického priemyslu. Zaujímavé, že novinka z dielne nemeckej značky vlastne ani nie je tak celkom novinkou. Len nadväzuje na kasový trhák Boss Bottled z konca 90-tych rokov. Tentokrát sa výrobca rozhodol doplniť k pôvodnému názvu slovo „intense“, čím naznačil zvýraznenie určitých aromatických prvkov.

Nápadne luxusný a dokonale mužný

Boss Bottled Intense, ktorý dorazil na niektoré trhy začiatkom roka 2015, zosobňuje muža dneška. Je sofistikovanejšou i rafinovanejšou odpoveďou na originálny, skvele sa predávajúci parfum z roku 1998. Novej vôni dominujú drevité a korenisté akordy, zaujímavo pôsobí tiež vyššia koncentrácia vzácnych vonných olejov. Parfum Bottled Intense, nápadne luxusný a dokonale mužný, nie je tak sladký ako originál. V upravenej kompozícii však rozhodne poteší, očarí i roztúži. Srdce parfumu napĺňa omamná vôňa muškátu, škorice a klinčeka. O ďalšiu magickú súhru sa stará kombinácia kvitnúceho bergamotu, pomarančového kvetu a sviežeho jablka. Vkusnú bodku za všetkým dáva sladkastý vetiver spoločne s opojnými tónmi santalového dreva a cédra. Pokiaľ obľubujete arómu vanilky, pocítite ju aj v parfume Boss Bottled Intense.

small

Výročie s novým flakónom

Rovnako ako väčšina iných, aj táto rafinovaná vôňa je predávaná v klasických 50 a 100 ml fľaštičkách. Nový flakón z nepriehľadného skla bol dokonca navrhnutý špeciálne pre túto príležitosť, za účelom osláv výročia produktu Boss Bottled . Zaujme metalickými detailmi, ale tiež jednoduchými i elegantnými líniami, ktoré zároveň podčiarkujú sofistikovanosť samotnej značky. Dizajnéri dali fľaštičke maskulínny tvar a odtieň veľmi podobný farbe pušného prachu. Zatiaľ by mal byť flakón dostupný v limitovanej zberateľskej edícií. Čo sa týka propagácie, z reklamných promo fotografií a videí sa vám tentokrát bude prihovárať charizmatický Gerard Butler, ktorého istý čas vyhlásili za najpríťažlivejšieho muža sveta.

small_1

História trvajúca 90 rokov

O značke Hugo Boss sa prvýkrát hovorilo už v roku 1924. Centrála spoločnosti bola od samého začiatku v Metzingene, kde prekvapujúco ostala dodnes. Podnik postupne prosperoval, v dielňach sa vyrábalo moderné i klasické oblečenie, ale tiež odevy pre športovcov a aktívnych ľudí. Módna tvorba Huga Bossa bola výrazne nadčasová, ovplyvňovaná európskymi trendmi. Prvé parfumy vznikli v spolupráci so značkou Proctor & Gamble PRESTIGE. Premiérovou vôňou sa stal Hugo Boss Number One, ktorý dobyl svetové trhy v roku 1985. Odvtedy sa zbierka parfumov rozrástla o ďalších 64 druhov. Život im vdýchli mnohé hviezdy z oblasti kozmetiky ako Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon alebo Ilias Ermenidis.

Marcel Letko
Photos: Press
www.fragrances.hugoboss.com