Autentické príbehy, nadčasové témy

iPhone konečne zavítal na Slovensko

0

Extravagantný mobilný telefón iPhone od firmy Apple je už vyše dvoch týždňov prítomný aj na slovenskom trhu. Jeho predošlá generácia sa v Amerike začala predávať už pred mnohými mesiacmi, konkrétne v júni minulého roka, a spôsobila doslova ošiaľ – ľudia v túžbe po svojom iPhone neváhali stáť v dlhých radoch aj celú noc.

Len málokto by s istotou povedal, že nová generácia elegantného prístroja od spoločnosti Apple bude aj Slovákom imponovať do takej miery, že nebudú váhať obetovať pár hodín spánku a na vytúžený iPhone 3G si vystoja rad pred predajňou oranžového či fialového operátora.

Dostupná novinka

iPhone nemôžme označiť za superluxusný prémiový telefón, v podstate ide o zariadenie bežne dostupné širokej verejnosti a to za veľmi rozumnú cenu – najdrahšia verzia nestojí viac ako 20 000 korún. Pozornosť mesta Milliardcity, aj napriek tomu, že nejde o žiadny „Apple Vertu“ si však určite zaslúži. Prináša totiž celý rad noviniek a inovácií, ktoré doteraz určite neboli medzi mobilnými telefónmi štandardom.

Zaujme najmä displej

Príjemným prekvapením pre používateľov iPhone-u je napríklad veľký, prehľadný 3-5-palcový dotykový displej. Za hlavnú prednosť tohto skvostného prístroja možno označiť internetové pripojenie, ktoré v iPhone nadobudlo úplne inú dimenziu, na akú sme zvyknutí pri konvenčných mobiloch. iPhone ponúka viacero možností, ako sa pripojiť na web – či už prostredníctvom wifi alebo vysokorýchlostnej 3-G siete. Samozrejme, iPhone nemá problém s prehrávaním hudby a videí, nadšencov týchto formátov poteší aj veľká integrovaná pamäť prístroja ( 8, respektíve 16 gigabajtov).

Navigácia vo vrecku

Často cestujete a máte strach, že sa v cudzom kraji stratíte? S iPhone-om sa báť nemusíte, stačí, ak si  po ceste zapnete integrovanú GPS navigáciu, ktorá je jeho súčasťou. Samozrejme, iPhone je vybavený aj fotoaparátom, mnohí mu však vytýkajú, že ide iba o 2-megapixelový fotoaparát. Treba priznať, že dnes, keď sú štandardom podstatne vyššie rozlíšenia, je takéto snímacie zariadenie miernym faux-paux v podaní spoločnosti Apple. Vzhľadom na to, že ide o telefón s americkým rodným listom, márne v ňom budete hľadať ikonku „MMS správy“.

Absencia MMS správ a superkvalitného fotoaparátu však podľa našej mienky určite nie je najmenším dôvodom na to, aby sme na iPhone zanevreli. Tento prístroj je stelesnením elegancie a technologickej noblesy a stojí za to, aby ste začali uvažovať o výmene svojho klasického mobilu za nový iPhone.

František Kvarda       Photos: Apple Press

www.apple.com