Autentické príbehy, nadčasové témy

Jaeger-LeCoultre overený časom

0

Pri príležitosti 60. výročia hodiniek Memovox sa spoločnosť Jaeger-LeCoultre rozhodla predstaviť v spolupráci s najväčším zberateľom 40 historických modelov hodiniek Memovox. Táto výnimočná výstava sa bude konať v aukčnom dome Artcurial počas dní Jaeger-LeCoultre  v Paríži na jeseň roku 2011.

Memovox, čo v preklade znamená „hlas pamäti“, je kultový model predstavený v roku 1950. Boli to prvé hodinky vybavené funkciou alarmu. Konkrétne ide o model Jaeger-LeCoultre Calibre 815. Je to neuveriteľný a ojedinelý prípad vo svete hodinárstva. Tento model sa totiž vyrába už 60 rokov. A stále spĺňa najnáročnejšie technologické požiadavky.

Pochopiteľne, Memovox bol v priebehu rokov vyrobený v mnohých rôznych verziách prispôsobených trendom. Existujú vo verzii klasickej alebo športovej. A ide o hodinky, ktoré sú aj naďalej veľmi vyhľadávané medzi zberateľmi.

Pri príležitosti 60. výročia tohto legendárneho modelu, bude Jaeger-LeCoultre vystavovať rozprávkovú kolekciu. Obsahuje 40 hodiniek vyrobených v rokoch 1950 až 1970. Ide o  nepochybne najucelenejšiu zbierku prezentovanú na verejnosti.

NIPOS

Photos: JLC press