Autentické príbehy, nadčasové témy

JAGUAR F-PACE znamená zážitok

- Reklama -

Jaguar F-PACE si od predstavenia v roku 2015 získal mnoho fanúšikov. Je jednou z najlepších volieb v segmente SUV vôbec, ale okrem špičkových praktických stránok a vymožeností je to vozidlo, ktoré navyše vzbudzuje emócie. F-PACE je stavaný na to, aby pohladil oči aj dušu každého vodiča, pričom stále hravo presvedčí aj stoického praktika. Je to jeho univerzalitou o ktorej sme už písali a preto sa dnes zameriame práve na zážitok a vzrušenie, ktoré F-PACE prináša. Ako to robí? Prečo tomu tak je?  

Začnime od začiatku. Dizajn F-PACE patrí medzi najvydarenejšie počiny automobilky, čo dosvedčuje aj ocenenie za dizajn a je to trvalou hodnotou tohto modelu. Súvislá plynúca ladná karoséria, hlboká mriežka chladiča, dvojité svetlomety v tvare J a celkový elegantne dráždivý ale zároveň pokojný prejav nenechajú chladným asi nikoho, kto má autá rád čo i len okrajovo.

Ani sa nenazdáme a sedíme za volantom. Tam zážitok a citeľná osobnosť F-PACE pokračujú. Zapôsobí na nás dizajn interiéru a komfort sedenia. Z interiéru celkovo cítiť sebavedomie 87-ročnej športovo-luxusnej značky a F-PACE akoby hovoril, že do svojho sedadla patríte práve VY. Po veľmi príjemnom prvom dojme zostáva už len naštartovať.

Pri jazde F-PACE prevláda pocit, že auto nikam nemusíte hnať. Napríklad stredná motorická voľba, D300 AWD MHEV, ponúka krútiaci moment 650 Nm. Na to, aby ste dali auto do pohybu, ktorý vám vyčaruje úsmev, nemusíte jeho 300 koní nijak presviedčať dupaním na plyn. Vozidlo veľmi dobre „počúva“ a pokyny sú hneď zreteľné na mihajúcej sa krajine za oknom. Zaručuje to aj hladká automatická prevodovka, ktorá ako by vám čítala myšlienky. Jej hladkosť popísali britský novinári, keď sa im do rúk dostal posledný facelift F-PACE, ako „supersmooth“. Superhladká.  Odporúčame, aby ste to posúdili a zažili sami.

Otáčanie volantom poskytuje príjemnú protiváhu a je jedným slovom prirodzené a dokonale vyladené. Dokonale vyladený je aj podvozok. Pri jazde po nerovnostiach a spojoch vozovky, a to aj vo vyšších rýchlostiach, nepočujete to typické rušivé a hlasné búchanie, ale skôr iba zašumenie na pozadí hladkej jazdy. Detail? Možno. Ale treba tiež povedať, že kultivovanosť jazdy na takejto úrovni neposkytujú mnohé vozidlá. F-PACE je jednoducho zážitok po všetkých stránkach.   

Mimochodom, uvedenú motorizáciu na skladovom parkovisku reprezentujú hneď dva kusy F-PACE, nezabudnite sa na ne pozrieť. Napríklad aj TU.

“Jaguar F-PACE zostáva top voľbou v segmente stredne veľkých SUV a zatiaľ sa na tom nič menení.  Viac úplne nových vozidiel F-PACE, a rovnako ako aj tých jazdených z ponuky APPROVED, Vám radi predstavíme osobne v našom showroome na Rožňavskej 30 v Bratislave. Domove prémiových vozidiel. Ste u nás vítaní,” prihovára sa tím T.O.P. AUTO PREMIUM.

Zvnútra aj zvonku ja F-PACE hlavne zážitok.

Zdroj: T.O.P. AUTO PREMIUM

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -