Autentické príbehy, nadčasové témy

Ján Ťapák „Príbehy z ateliéru“ v Audi Exclusive Gallery

0
Ján Ťapák „Príbehy z ateliéru“ v Audi Exclusive Gallery

Výstava sôch a kresieb „Príbehy z ateliéru“ akademického sochára Jána Ťapáka odštartovala svoju púť na ďalekom východe v Moskve, kde zožala veľký úspech. V týchto dňoch bola presunutá bezmála dvetisíc kilometrov, aby svojou krásou a originalitou potešila milovníkov umenia v Bratislave.

 

Audi Exclusive Gallery a agentúra AMYMON si vás dovoľujú pozvať na výstavu akademického sochára  Jána Ťapáka „Príbehy z ateliéru“ , ktorá bude dostupná verejnosti v priestoroch  Audi Centra, Harmincova 2/B, 841 01 Bratislava-Dúbravka do 7. mája 2018.

Audi Exclusive Gallery je unikátne miesto, kde sa spája interiér luxusných priestorov, štýlový dizajn automobilovej značky Audi a nadanie zobrazené prostredníctvom krásnych diel slovenských a zahraničných umelcov.

Novému jedinečnému projektu Audi Exclusive Gallery otvorilo brány Audi Centrum Bratislava v júni 2012. V zaujímavých priestoroch sa konala prvá vernisáž výstavy rodiny Bachoríkovcov s názvom ,,Spolu“. Touto exhibíciou spustila galéria výnimočnú tradíciu, ktorou podporuje známych, ale aj začínajúcich výtvarníkov.

V priestoroch tejto jedinečnej galérii počas šiestich rokov vystavovalo svoje diela bezmála dvesto výtvarníkov, grafikov, sklárov, sochárov kameňa i kovu. Vystavené diela nielen potešili zrak návštevníkov, ale často našli svojich nových majiteľov.

O samotnú organizáciu sa od začiatku stará kurátorka výstav Ľudmila Pašková (agentúra AMYMON), ktorá spolupracuje s Audi Exclusive Gallery už od jej otvorenia. Organizuje projekty nielen domáceho, ale aj medzinárodného charakteru. Vďaka nim poskytuje priestor a možnosť zviditeľniť sa mnohým výtvarníkom, sochárom a iným umelcom prostredníctvom medzinárodných sympózií, výstav a vernisáží.  Ľudmila Pašková je zakladateľkou projektu „OFIICE GALLERY“ ktorého hlavnou myšlienkou je prinášať umenie do moderných administratívnych priestorov a tak bližšie k ľudom.

 

Text a fotografie: Amymon

 

Bližšie informácie nájdete na www.amymon.sk