Autentické príbehy, nadčasové témy

Jarné inšpirácie / INTERVIEW

0

Aj keď sa jarné slnko snažilo bojovať s nadvládou smutných dní, vonku ešte stále vládlo   nepríjemné počasie. Predzvesť krásnych dní však priniesla so sebou herečka Diana Mórová, s ktorou som mal možnosť pohovoriť si priamo uprostred výroby fotoseriálu plného šperkov, krásy a pohody. Na scéne sa tak objavili dve hviezdy – Diana Mórová a na druhej strane šperky z autorskej dielne výtvarníčky Gordany Turuk.

Keďže sa nachádzame uprostred produkcie fotoseriálu, ktorého hlavnou témou sú krásne šperky, mohli by ste predstaviť váš vzťah ku krásnym veciam?
Myslím si, že ako každá žena mám pozitívny vzťah ku kráse. Každú ženu poteší, keď ju niekto prekvapí krásnym darčekom. Šperkom si vždy muž dokáže získať priazeň ženy, najmä pokiaľ  správne odhadne jej túžby či vkus.

Momentálne fotíte šperky Gordany Turuk, zaujímalo by ma, čo vás na jej kolekcii zaujalo?
V prvom rade je originálna, pretože sa v nej odráža kus autorkinej osobnosti a jej kreativita. Samozrejme, na svete sa stretnete s rôznymi druhmi šperkov, pričom má každý v sebe zakódovaný svoj individuálny príbeh. Vždy ma však zaujme originalita šperku, ktorá potom určitým spôsobom  vyjadruje i podstatu svojho majiteľa. Výhodou autorského šperku je, že si môžete zvoliť svoju obľúbenú farbu i druh kameňa, ktorý vám najviac vyhovuje. Preto ma šperky Gordany Turuk zaujali.

Čo vás dokáže v živote inšpirovať?
Samotný život predstavuje dokonalý priestor, kde môžete hľadať inšpiráciu. Na to, aby sme prijímali pozitívne myšlienky, musíme sa príjemne cítiť, oddychovať, nemyslieť na prácu, nezaťažovať sa telefonátmi. Verím, že najlepšie vnímame prílev inšpirácie v momente, keď sa na chvíľu zastavíme, sledujeme druhých ľudí, počúvame ich a vnímame život okolo seba. Mňa inšpiruje aj bežný nákup v obchode, či vyjadrovanie neznámej ženy. Rada sledujem ako komunikuje, správa sa. Potom môžem tieto znaky použiť v nejakej hre.

Svedčala vám pozícia modelky počas produkcie fotoseriálu?
Úlohu modelky som si už vyskúšala počas fotenia pre jednu značku. Bola to príjemná skúsenosť,   ktorá nekládla dôraz na znalosť textu či umenie pretvárky. Síce som musela pózovať, usmievať sa, čo určite nebolo jednoduché, ale aspoň ma netrápili „tony“ textov. V pozícii modelky som nemusela veľa rozprávať či kričať, moje hlasivky si aspoň na chvíľu oddýchli. Bola to príjemná zmena.
Netvrdím však, že táto práca je jednoduchá. Modelky musia tiež znášať určité príkoria. Nie je to len o zábave.

Peter Fritz                                               Photos: Kristína Schreiberová

www.euboia.sk