Autentické príbehy, nadčasové témy

Jedlo ako umenie? Zážitkové miesta, kde vedia, ako na to

- Reklama -

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. Alebo sýty hladnému neverí. Španielske príslovie zas hovorí, že brucho vládne mysli. A tiež sa hovorí, že bez práce nie sú koláče. Spoločným menovateľom je tu jedlo a dnes to skutočne bude o umení na tanieri.

Prevedieme vás galériou toho najkrajšieho, čo môžete na tanieri vidieť. Chuťové poháriky si môžete “pohýčkať” v niekoľkých hoteloch aj u nás na Slovensku. My sme vybrali fotky tých, ktoré sa nám najviac páčili. Nech sa páči a dobrú chuť.

Zážitková gastronómia? Vyskúšať ju môžete aj na Slovensku. My vieme, kde…

Hotel Amade Château

Tento hotel na Žitnom ostrove je nielen čarovný, ale môže sa pochváliť aj jedinečnou kuchyňou. Počuli ste už o slow food? Tak práve tu nájdete reštauráciu v tomto štýle. A základom je nič neunáhliť a používať miestne suroviny.

Hotel Elizabeth Trenčín

Priamo pod Trenčianskym hradom môžete nájsť skvelú gastronómiu. V meste módy vás a vaše chuťové bunky čaká dokonalý zážitok. Sladké či slané, polievky či rizoto? Hotelová reštaurácia usporadúva pravidelné tematické večere, napríklad v hlavnej úlohe steak, morské jedlo alebo ázijská kuchyňa. A tak môžete cestovať po svete aspoň na tanieri. Na svoje si príde každý. Ochutnajte aspoň očami…

Sladký dezert? Tomuto odolá len málokto…

Hotel Mama’s

Aj v hlavnom meste nájdete skvelú reštauráciu, ktorá ponúka zážitky pre vaše zmysly.

Nechajte sa uniesť skvelým kulinárskym zážitkom a ochutnajte napríklad delikatesy panázijskej kuchyne, ktorá predstavuje dokonalý súlad exotických chutí a vôní kuchýň ázijských krajín. Panázijská kuchyňa sa vyznačuje absolútnou čerstvosťou surovín, aj preto je to nielen jedna z najchutnejších, ale aj najzdravších kuchýň na svete.

Zdroj fotografií: Amazing Places

Titulná fotografia – stredoveká večera v Hoteli Amade Château

Výber pre vás pripravila Martina Baumann

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -