Autentické príbehy, nadčasové témy

Jitka Klett

0
Jitka Klett

Módna značka Jitka Klett Fashion Design pôsobí na slovenskom a českom trhu viac ako 20 rokov. Jej zakladateľkou je módna návrhárka Jitka Klett. Charakteristickým rukopisom autorky v módnej tvorbe je prenášanie elegancie a ženskosti do odevu v kolekciách „Ready To Wear, Haute Couture“ a rovnako pri tvorbe svadobných modelov.

small

Pod značku Jitka Klett Fashion Design spadajú dva módne salóny v Košiciach a v Prahe, ktoré sa nachádzajú v exkluzívnych priestoroch, historických budovách a na prestížnych adresách, kde sa zameriavajú prevažne na šitie originálnych modelov na mieru. Kolekciu „Ready To Wear“ nájdete v partnerských obchodoch na Slovensku, v Čechách a začiatkom roka 2016 tiež v indickom Dillí, Dubaji, Káhire a v Bejrúte.

Jitka Klett vytvára vlastné autorské dezény látok inšpirované kultúrou a dizajnom rôznych zemí a národov. Jedným z typických znakov jej tvorby je práca s vysoko kvalitnými materiálmi v ich najvyššej kvalite spracovania. Okrem módnych kolekcií dnes nájdete pod značkou Jitka Klett vlastný parfum, kolekciu šperkov, módnych doplnkov, topánok, kabeliek, ako tiež kolekciu „home design“.

small_1

Tvorba Jitky Klett sa pravidelne prezentuje na samostatných autorských módnych prehliadkach, takisto na významných „fashion weekoch“ a módnych projektoch po celom svete (Dubaj, Paříž, New York, Praha, Abu Dhabi, Bejrút, Harbin, Káhira, Moskva a iné).

Aktuálna kolekcia z dielní módnej návrhárky Jitky Klett „Ready To Wear“ A/ W 2015-16 sa predstavuje pod názvom INFINITY. Autorský dezén na materiáloch charakterizuje radosť a nekonečnosť. Kolekcia je inšpirovaná myšlienkou dobrej nálady, úsmevu, zharmonizovaná s komfortom kvalitných materiálov, akými sú hodváb, kašmír, koža, krajka, kožušina.

Words & Photos: JKFD
www.jitkaklett.com