Autentické príbehy, nadčasové témy

John Galliano a DIOR – návrat k romantike

0

Obdobím krinolín 19. storočia, porcelánovými pastierkami, či štýlom „My fair Lady“ sa pravdepodobne inšpiroval módny tvorca John Galliano, keď pre slávny módny dom Dior vytvoril kolekciu väčšinou romantických šiat na sezónu jar-leto 2009.

Predstavil ju 26. januára počas slávneho týždňa módy, ktorý sa konal v centre svetovej módy v Paríži.
Prehliadky sa zúčastnili mnohé zaujímavé postavy svetového showbiznisu. Na čestných miestach popri Marion Cotillardovej, Ivany Trumpovej, či Dity Von Teese bolo možné vidieť herečky – Emmu Watson, Evu Green a speváčky Katy Perry a Lily Allen.

Tie mohli obdivovať výpravné modely vo fuksiovej, zelenej, citrónovej, ale aj bielej, či pastelových farbách, ktoré osviežili mólo. Spoločným menovateľom modelov bol luxus a honosnosť. O Gallianovi je známe, že neberie ohľad na stav financií v peňaženkách klientov, skôr naopak, snaží sa prinášať exkluzívne modely bez akéhokoľvek ohľadu na aktuálnu ekonomickú situáciu. Táto skutočnosť ovládla jeho kolekciu aj v súčasnej náročnej dobe. No na druhej strane, dopyt po luxusnom tovare neutícha a módny dom Dior, a samotný tvorca John Galliano si dobre uvedomujú obrovský potenciál na trhoch v Číne, Japonsku a v Indii. Zdá sa, že ich odhodlanie dobýjať luxusom zákazníčky je správne. Svedčí o tom aj úspešná ekonomická bilancia domu Dior.

A tak, kde mnohé módne domy šetria a snažia sa svoje kolekcie prinášať v „triezvom“ duchu, Galliano a Dior pokračujú vo svojom trende – produkovať luxusné kreácie.

NIPOS          Photos: ISIFA

www.dior.com