Autentické príbehy, nadčasové témy

KATRINA „VEĽKÁ“ / INTERVIEW

0

Život niekedy prináša mnohé zaujímavé situácie. Jednou z nich je aj spolupráca s Katrinou Campins a jej úspešnou spoločnosťou The Campins Company. Už dlhšiu dobu sa v Milliard City objavujú informácie o exkluzívnych realitách na Floride, a dokonca sme sa už venovali aj Katrine. Najlepší spôsob ako dokonale spoznať človeka však poskytuje rozhovor. Preto mi dovoľte pozvať vás na krátke stretnutie s touto krásnou a inteligentnou ženou.

Katrina, hlavný motív vašej firmy je spojený s vášňou. Snažíte sa držať mnohých rád autorov motivačných kníh, ktorí hlásajú, že vo vášni je ukrytý úspech? Alebo vás vášeň k vášmu poslaniu dokonale spaľuje?
Skutočne verím, že človek musí byť pre svoju prácu zanietený, aby mohol siahnuť na úspech. A ten podľa mňa nepredstavuje len dostatok financií, ale tak isto duchovné naplnenie, zdravie a spokojnosť so sebou samým. Mnohí ľudia, ktorí sa v živote zameriavajú iba na „naháňanie“ peňazí, nakoniec končia nešťastní v ostatných oblastiach života, alebo sa naopak zmenia v chamtivcov, ako sme to mohli sledovať u niektorých vedúcich zamestnancov spoločností, akými boli Enron, Arthur Andersen a Tyco.

Objavil som takmer nemožné. Krásna, inteligentná žena, ktorá vedie vlastnú realitnú kanceláriu, predáva luxusné sídla, sama sídli na prestížnej adrese v Miami. K tomu nesmiem opomenúť vaše účinkovanie v show Donalda Trumpa. Je vôbec možné nájsť ženu vašich kvalít, alebo ste potomkom inteligentných bytostí z vesmíru, a unikát ukrytý v nádhernom tele?
Som hlboko presvedčená, že krása osobnosti je nezávislá od výzoru človeka. Krása je zintenzívnené šťastie a schopnosť rozdávať ho iným. Verím, že pre každého je dôležité, aby sa staral o svoje telo, myseľ a dušu, keďže z týchto zdrojov získavame energiu, ktorá podporuje našu sebaistotu, prijatie seba samého a svojho úsilia. Počas týždňa trávim v práci množstvo hodín, čo spôsobilo netradičný záujem o moju osobu. Mnohí ľudia tvrdia, že skôr pripomínam robota ako človeka.
Snažím sa však nájsť voľný čas na fyzické aktivity, pomocou ktorých sa ľahko zbavujem nahromadeného stresu. Chcela by som zdôrazniť, že moja práca je aj mojím koníčkom, čo považujem za veľké šťastie. A to ešte pôsobím v prekrásnom Miami, jedinečnom a nepredstaviteľnom meste.

Ako dnes hodnotíte vaše pôsobenie v show The Apprentice?
Možnosť zúčastniť sa projektu The Apprentice patrila k mojim životným momentom. Poskytla mi možnosť užívať si naplno celé dva mesiace život v New Yorku. Naučila som sa správne reagovať na kritiku, nebrať si veci osobne a hlavne, naučila som sa smiať sama na sebe. Pobyt výrazne ovplyvnil rast mojej osobnosti. Stala som sa silnejšou, podnikavou. Navyše, veľkým prínosom tohto projektu bolo, že som stretla rôznych ľudí, otvorili sa mi mnohé dvere a naskytli sa mi nepredstaviteľné možnosti. Kontakty, ktoré som nadviazala v priebehu práce nad projektom The Apprentice, mi poslúžili ako základné kamene mojej budúcnosti a budovania vlastnej spoločnosti.

A čo Donald Trump? Zohral dôležitú úlohu vo vašej kariére? Dnes sa raduje, že na to, aby ste dosiahli „americký sen“ potrebujete získať na svoju stranu nejakú osobnosť, ktorá vám pomôže prebojovať sa na vrchol. Stal sa vašou celebritou práve Donald Trump?
Donald Trump je veľmi úspešný a vtipný muž, ale hlavne je to marketingový génius. Naučil ma aké nesmierne dôležité je budovať značku. Snažila som sa do svojho podnikania vložiť jeho rady a naučila som sa byť vlastným reklamným agentom. Už ako malé dievča ma rodičia učili, že vlastniť vedomosti znamená získať moc, a mať moc znamená užívať si slobodu. Okrem toho som sa už od svojho detstva naučila ctiť si ľudstvo, kontrolovať svoje myšlienky a činy, a hlavne byť sama k sebe úprimná.

V jednom z vašich rozhovorov som objavil zaujímavé vyjadrenie. Roky štúdia ste veľmi rada trávila v knižnici. Študentské zábavy a večierka vás nepriťahovali. Nesnažíte sa „stratené roky“ v spoločnosti kníh dnes dohnať? Nevyhľadávate zábavu, recepcie, ruch?
Ani si nepamätám, že som niekedy čítala veľa kníh. Za jednu z mojich výhod považujem komunikatívnosť, pretože sa veľmi rada stretávam s novými ľuďmi. Som veľmi aktívna, čo sa prejavuje v mojom spoločenskom a tiež nočnom živote v Miami. Mnoho ľudí si neuvedomuje, koľko obchodov sa dá uzatvoriť počas večere, alebo na rôznych podujatiach po celom meste. Ľudia radi trávia večer vonku, zabávajú sa. Vtedy je najvhodnejší čas nadväzovať kontakty, každý je dobre naladený. Osobne sa nerada zabávam. Radšej trávim voľný čas aktívne. Keď sa večer vyberiem do mesta, radšej nadväzujem kontakty s novými ľuďmi. V pondelok ráno potom vyberiem všetky vizitky, ktoré som počas týždňa nazbierala a začnem si telefonicky dohadovať schôdzky.

Pracujete s „luxusom“. Ako by ste definovali luxusný životný štýl?
Podľa mňa žijem skvelý život. Mám to šťastie, že si môžem užívať všetko čo potrebujem, ale nie som zástancom nadmernej spotreby. Samozrejme, vlastním pekné auto, dom, kanceláriu, ale myslím si, že človek by mal vedieť rozumne disponovať so svojimi financiami. Vo všeobecnosti sa v Miami nachádza veľké množstvo solventných ľudí, exkluzívnych miest a ja pracujem na trhu s luxusnými nehnuteľnosťami, takže je aj z obchodného hľadiska dôležité, aby sa so mnou moji klienti vedeli zžiť, aby pochopili, že chápem ich životný štýl.

Váš slogan je jedinečný. „A woman that claims she doesn’t use her sex appeal to sell, simply hasn’t learned how to use it to her advantage.“
Čo by ste odkázali ženám, ktoré sa stále ukrývajú za výzor „sivých myšiek“, nenápadných osobností, v ktorých sa ukrýva obrovský potenciál?

Verím, že ženy majú vrodený inštinkt, ktorý muži postrádajú. Mnoho žien v Amerike sa oblieka podľa pánskej módy, mnohé nemajú žiadny zmysel pre štýl alebo nezávislosť. Žijeme vo svete mužov a ženy si často myslia, že musia potláčať a prispôsobovať svoju ženskosť, ak chcú byť úspešné. Ja si myslím, že je to presne naopak. Ženy si musia uvedomiť, čo ich robí jedinečnými, musia to využiť a nesmú sa báť toho, kým v skutočnosti sú. Mali by si obliecť niečo štýlové a cítiť sa dobre. Sebaistota je veľmi presvedčivá a pomôže vám uzatvoriť obchod, pretože ľudia radi nakupujú od tých, ktorých si vážia a sú im sympatickí.

Inteview by Peter Fritz      Photos: Katrina Campins Archive

www.thecampinscompany.com