Autentické príbehy, nadčasové témy

Keď je pohodlie, dizajn a výkon v súlade

0

Keď je pohodlie, dizajn a výkon v súlade

Plavili ste sa už niektorou z najnovších luxusných jácht od talianskeho výrobcu Riva? Ak áno, istotne máte za sebou príjemnú skúsenosť. Okamihy strávené na mori zvyknú byť očarujúce a so správnym plavidlom aj nezabudnuteľné.

Hovorí sa, že fantázii sa medze nekladú. Hranice však nepoznajú ani sféry pohodlia a luxusu. Nie sú pevne definované, preto je možné ich ďalej posúvať.
Cestou kreativity a vylepšení sa vydali aj v renomovanej talianskej spoločnosti Riva. Svotoznámy výrobca jácht predstavil pred dvoma rokmi novinku, ktorou opäť príjemne navnadil milovníkov nespútaného životného štýlu a luxusu. V podobe modelu Riva 85 Opera Super ponúkol svetu atraktívne plavidlo, disponujúce viacerými vymoženosťami a úžasne prepracovaným dizajnom. Oko pozorovateľa zaujal aj nový štýl v prístupe k detailom. Vďaka rozmanitým vylepšeniam sa jachta dostala na vyššiu úroveň než jej predchodkyne.

Po slávnostnom predstavení v roku 2008 sa model 85 Opera Super tešil z príjemne znejúceho titulu. Niektoré médiá totiž loď nazvali „vládkyňou oceánov a morí.“. K obľube vo viacerých krajinách ju predurčovali vynikajúci komfort, kvalitná výbava a vyhovujúce rozmery. Plavidlo zosobňovalo slobodu a nespútaný životný štýl, na druhej strane však aj eleganciu a tradíciu talianskeho jachtárstva.  
Nie je prekvapením, že pri modeli 85 Opera Super dizajn, pohodlie a výkon dokonale harmonizujú. V spoločnosti Riva si dávajú na svojich produktoch mimoriadne záležať a každá nasledujúca jachta definuje sféry komfortu a luxusu úplne nanovo.

Taliansky výrobca slávil nemalé úspechy už s predošlými modelmi. Jachty s označením 85 Opera Super však za očakávaním rozhodne nezaostali. Dopyt po nich bol veľmi povzbudivý, už čoskoro po prezentácii si získali srdcia mnohých obdivovateľov.
Dĺžka týchto jácht je 26,02 metra a v súčasnosti sú uspôsobené prijať na palubu 20 ľudí. Plavba sa tak môže stať menšou spoločenskou udalosťou, doplnenou o chvíle radosti a veselej zábavy.

Dizajn hlavnej paluby prešiel dôležitými, pozitívnymi zmenami. V porovnaní s predošlým modelom sa rozšíril priestor, ktorý návštevník mohol využívať pri trávení voľného času, či už pri opaľovaní, konzumácii jedál alebo pri popíjaní osviežujúcich nápojov.
Úroveň pohodlia stúpla aj vo vnútorných priestoroch jachty. Zväčšili sa obloky v kajutách, čoho dôsledkom bola lepšia svetelnosť počas dňa, rozšírila sa aj rozloha kuchyne a kabíny určenej pre posádku.

O veľkorysé zariadenie interiéru sa postarali špičkoví dizajnéri z Talianska. Z materiálov si zvolili oceľ, nerez a sklo, v prvom rade však kvalitnú kožu a drevo. Farebnosť posledných dvoch elementov vzájomne kontrastuje a inšpiruje k odpočinku a relaxácii. Súčasť interiéru celkovo štyroch kajút tvoria priestranné postele, luxusný nábytok a vkusne zariadené kúpeľne. Návštevníkom jachty sú taktiež k dispozícii audio vizuálne systémy ako televízia, prehrávač Cd a Dvd s možnosťou využitia priestorového zvuku.  

Jachta je výnimočnou nielen z hľadiska dizajnu, ale aj techniky. Disponuje dvojicou kvalitných motorov s výkonom 2 030 koní (1 492 kw) a po mori sa dokáže plaviť maximálnou rýchlosťou 33,5 uzla.

Marcel Letko                                             Photos: Riva Press

www.riva-yacht.com