Autentické príbehy, nadčasové témy

Keď písanie prináša radosť

0
Keď písanie prináša radosť

Tak takéto perá by vo mne vybičovali tvorivé myšlienky natoľko, že by som sa zastavil až vo chvíli, keď by moja ruka začala silne namietať a upozorňovať ma, že písania bolo nadnes dosť! Perá Montegrappa sú stelesnením krásy, luxusu a vášne. Ochutnajte so mnou niekoľko z nich.

Quincy Jones, The Secret Garden

Tlejúca sexi balada, pieseň, ktorá spája kúzlo a tajomstvo. Pero, za ktorého vznikom stála  nehanebne sexi  zamilovaná pieseň, je jasným dôkazom toho, že aj obyčajná potreba na písanie dokáže navodiť očarujúcu atmosféru. Pero, ktorého hlavným znamením je postava muža a ženy v intímnej pozícii. Jeho „klip“ je upravený do podoby „tajného kľúča“ s tromi písmenami TSG  – „The Secret Garden“, ktorých spojivkom je srdce umiestnené v strede symbolizujúce lásku. Pero korunuje viečko so symbolom Q, čo znamená „Quincy Jones“. Tento známy americký producent,  hudobník a skladateľ sa aktívne podieľal jeho na tvorbe.  Pero „The Secret Garden“ je vyrobené z celuloidu v nádherných oranžových, karamelových a fialových odtieňoch. Súčasťou limitovanej edície „The Quincy Jones Secret Garden“ sú aj zosilnený náramok  a brošňa.

small

Ayrton Senna

Pero vhodné pre šampióna. Pre každého, kto miluje Formulu 1 a stále nedokáže zabudnúť na skvelého Brazílčana Ayrtona Sennu, prináša talianska spoločnosť Montegrappa bonbónik v podobe limitovanej edície pera Ayrton Senna Collection. Oddaným fanúšikom ponúka novú limitovanú edíciu písacích nástrojov vo verziách „Legenda“ a „Víťaz“ v striebornom a zlatom vyhotovení. Časť prostriedkov získaných z predaja tejto kolekcie automaticky putuje na konto inštitúcie Ayrtona Sennu.

small_2

Grappa

Už samotný názov tejto kolekcie naznačuje, že nesie názov kultového talianskeho alkoholického nápoja grapa vyrábaného z použitého a vyprešovaného hrozna. Je neoddeliteľnou súčasťou regiónu, ktorý je domovom spoločnosti Montegrappa.

Destilácia grappy, ku ktorej výrobca primiešal zvláštnu estetiku steampunku, inšpirovala a ovplyvnila dizajn najnovšieho prírastku v kolekcii Montegrappa Cult. Materiály použité pri výrobe pera veľmi pripomínajú destilačné nádoby, v ktorých sa dorába grapa. Len si všimnite nerez, mosadz a meď na viečku pera! Tieto materiály skutočne dodávajú uvedenému majstrovskému kúsku jedinečnú atmosféru. Ak s ním budete písať, možno budete cítiť vôňu pálenice, čerstvého destilátu a okolo vás sa rozprestrie príjemné teplo vychádzajúce z kotlov.

small_1

Filip Fritz
Photos: Montegrappa Press
www.montegrappa.com