Autentické príbehy, nadčasové témy

kiva cabin: Relaxujte, oddychujte a načerpajte energiu v nádhernom prostredí

- Reklama -

Vyberte sa s Amazing Places po krásnych slovenských miestach. Poznáte Horné Hámre v Žarnovickom okrese? Táto lokalita ponúka skvelé možnosti na aktívnu dovolenku, objavovanie okolitej prírody alebo ničím a nikým nerušený relax. Nechajte sa unášať atmosférou a užite si ju vo dvojici v kiva cabin.

Len pol hodinu od Banskej Štiavnice sa nachádza kúsok raja na Zemi. Nádherná chatička kiva cabin, ktorá stojí na kopci a ponúka výhľady priamo z terasy, sa nám zapáčila na prvý pohľad. A ak budete mať šťastie, pohľadom zablúdite aj k zvieratkám, ktoré sa v blízkosti nachádzajú. „V kiva cabin sa snažíme o spojenie s prírodou, tak samotnou stavbou, ako aj okolím. Dávame dôraz na čo najširšie využitie prírodných a kvalitných materiálov v exteriéri aj interiéri. U nás ste takmer všade obklopení drevom, lebo drevo milujeme. Nachádzame sa v prírodnom areáli s výhľadom na zelené kopce a záleží nám, aby sme boli jeho nerušivou súčasťou,“ hovoria majitelia.

Dobre premyslený interiér

Interiér napriek svojim skromnejším rozmerom poskytuje pomerne veľkorysý priestor. Určená je pre dve osoby a hneď po vstupe vám otvára dvere do obývacej izby s pohodlným nábytkom a vybavenou kuchyňou. Samozrejmosťou je teplá sprcha aj pripojenie na elektrinu, modernému komfortu v obklopení prírody teda nič nechýba.

Hygge je štýl! Slovo škandinávskeho pôvodu označuje pohodu a spokojnosť, životný štýl s cieľom nachádzať radosť a pocit šťastia počas bežných dní, tešiť sa zo života a prítomného okamihu. Tento výraz je tiež spájaný s pohodlným bývaním, útulnosťou a hrejivou atmosférou. „To je presne to, ako chceme, aby ste sa u nás cítili. Veríme, že kiva cabin je prostredie, v ktorom pocítite “hygge” aj vy,“ dopĺňajú majitelia.

A ak bude teplé počasie, môžete si na terase užiť sieť a tráviť v nej hodiny. Spoločníkom vám môže byť dobrá kniha. Po zotmení môžete pozorovať nočnú oblohu. Hviezdy sú tu žiarivejšie ako v meste. Dokonalá romantika, čo poviete?

Robte to, na čo máte aktuálne chuť…

Amazing Places odporúča nerušený oddych: „Sadnite si k oknu s obľúbenou knihou alebo si vychutnajte krásne výhľady na okolitú prírodu z terasy. Vezmite si šálku čaju do ruky a doprajte si zaslúžený oddych. A ak túžite po aktívnejšie strávenom dni, vydajte sa na prechádzky po prírodnom areáli, objavujte okolité kopce alebo sa nechajte unášať pokojom a krásou prírody.“

Super lokalita a prečo? Využite blízkosť malebnej Banskej Štiavnice. Obdivujte historickú architektúru, navštívte múzeá a urobte si príjemnú prechádzku mestskými uličkami až ku Kalvárii. V okolí ubytovania sa tiež nachádzajú turistické a cyklistické cesty, ale tiež nenáročne náučné chodníky, napríklad jeden taký vedie aj cez zrúcaninu hradu Revište. Vyskúšať môžete cyklochodníky Kľakovskou dolinou, na ktoré sa dá napojiť priamo v Horných Hámroch. V obci nájdete tiež jazdecký areál.

Stačí si len vybrať. Čo si zvolíte vy? Nerušený oddych na samote alebo vyhrá aktívna dovolenka v prírode?

Pripravila: Martina Baumann, zdroj fotografií/Amazing Places

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -