Autentické príbehy, nadčasové témy

Knihy, ktoré prinášajú riešenia

0

Vydavateľstvo Eastone Books pred nedávnom prinieslo na slovenský trh knižnú edíciu Nadácie Tatra banky s exkluzívnym výberom titulov renomovaného amerického vydavateľstva odborných kníh HARVARD BUSINESS PRESS. Knihy Philipa Kotlera & Johna A. Caslione – Chaotika a Johna P. Kottera – Pocit naliehavosti predstavujú vhodného pomocníka v súčasnosti.

Philip Kotler a John A . Caslione

Chaotika

Manažment a marketing firiem v turbulentných časoch

Ekonomika za posledné roky vstúpila do éry čoraz častejších a intenzívnejších turbulencií. Vo svete vzájomne prepojenom globalizáciou a modernými technológiami sa znásobujú riziká, ale aj príležitosti. Toto je svet, ktorý pohltí nepripravených, ale odmení pripravených – silné spoločnosti, ktoré majú schopnosť rýchlo predvídať a efektívne spracovať možné hrozby. Známi obchodní stratégovia Philip Kotler a John Caslione predstavujú v knihe Chaotika podnetný, hoci znepokojivý názor, že súčasné turbulentné časy nie sú odchýlkou, ale trvalou súčasťou našej doby. Ich inovatívny Systém manažmentu Chaotika je zameraný na minimalizovanie zraniteľnosti a využívanie príležitostí. Poskytuje praktické stratégie nielen na to, ako prežiť ekonomické výkyvy, ale ako počas nich dokonca rásť.

Formát: 150 x 215 mm
Väzba: tvrdá s prebalom
Cena: 15.99 EUR
Počet strán: 208
ISBN: 978-80-8109-114-8
Dátum: 18. 2. 2010

John P. Kotter

Pocit naliehavosti

Zavádzanie zmien v rámci organizácií

Väčšina iniciatív zameraných na zavádzanie zmien v rámci organizácií prináša len mierne pozitívne výsledky (v tom lepšom prípade), alebo dokonca dramaticky zlyhá (v tom horšom). Vo svojom medzinárodnom bestselleri Náš ľadovec sa roztápa (Our Iceberg Is Melting) John Kotter odhalil podobenstvom o kolónii tučniakov, prečo sú zmeny také ťažké a ilustroval osemfázový proces
zavádzania úspešných transformácií. V knihe Pocit naliehavosti teraz autor zameriava svoju pozornosť na kriticky dôležitý prvý krok: vytvorenie pocitu naliehavosti, a to tak, že ľudí privediete k tomu, aby skutočne videli a cítili potrebu zmeny. A prečo je potrebné zamerať sa na naliehavosť? Bez pocitu naliehavosti je totiž každý pokus o zmenu odsúdený na neúspech. Autor odhaľuje zradnosť uspokojenia sa s existujúcim stavom, a to vo všetkých jeho formách a podobách.

Formát: 150 x 215 mm
Väzba: tvrdá s prebalom
Cena: 15.99 EUR
Počet strán: 188
ISBN: 978-80-8109-115-5
Dátum: 18. 2. 2010

Words & Photos: Eastone

www.eastonebooks.com