Autentické príbehy, nadčasové témy

Kolekcia Jablonex Group vyzdobí jesenné a zimné nebo

0

V sezóne jeseň/zima 2008/2009, kde v oblečení hrá prím nákladný minimalizmus, sa môžu vedľa aktuálneho dizajnu dokonale presadiť doplnky. Šperky budú preto v nadchádzajúcej sezóne dominantné a nepostrádateľné. Ku kľúčovým témam – podľa aktuálnych trendov – patria výstredné pôžitky, okúzľujúce zvádzanie a súhra kontrastov. Dizajnéri bižutérie Jablonex Group aj tentokrát venovali pozornosť spracovaniu jednotlivých modelov, ktorá ich priviedla k mimoriadnemu výsledku.

Novinkou kolekcie jeseň/zima 2008/2009 je rozdelenie nielen podľa farieb, ale tiež podľa účelu nosenia. Aktuálnu kolekciu tak tvoria štyri ucelené témy a jedna výberová rada.


Zapadajúce slnko

Hlavná kolekcia pre novú sezónu. Rafinovaná rada sa nesie v étericky teplých, zlatých, bronzových a topásových tónoch. V jednotlivých šperkoch bižutérie novej rady sa jedná o symboliku zapadajúceho slnka so všetkou nádherou romantickej krásy. Veľmi elegantné modely sú určené ženám každého veku a povahy.


Mesačný svit

Nové produkty žiaria vďaka použitým komponentom ako mesačný svit. Jedinečné perličky skĺbené s liatymi kovovými dielmi, ale tiež nové tvary náušníc z perličiek, odľahčený štras, veľké sklenené kamene, objemné náramky a brúsené kamene vo farbách mesiaca – charakterizujú túto kolekciu. To všetko, od krištáľu po „black diamond“, hematit, až po čiernu, evokuje neuchopiteľnú krásu vesmírnej oblohy, ktorej dominuje majestátny mesiac.


Harmónia protikladov

Večná hra čiernej a bielej je ako nebo a zem, snúbiace sa v napohľad krehkom zväzku. Nové prvky kolekcie podčiarkujú nezameniteľnú krásu harmónie protikladov. Veľké sklenené diely, zaujímavé perličkové figúry, či perličky, sú doplnené výraznými, sklenenými perlami. Dominantné prvky – čistota snehovej bielej farby, štrasové prívesky a zaujímavé, priemyselne vyrábané perly, sú devízami, ktoré modely prinášajú.


Akcentné farby

Tretia kolekcia vnáša do jesenných a zimných dní spomienku na horúce slnko a lúku plnú farebných kvetov. Šperky pritiahnu pozornosť nielen svojimi farbami, ale tiež komponentmi, ktoré ich jedinečnosť umocňujú.

Čo charakterizuje radu akcentné farby? Lesklé kovové diely, zaujímavé ukončenia náhrdelníkov, emotívne motívy zvierat a originálne tvary použitých perál.

Hravá fantázia

Filigránove diely s mystickými motívmi zvierat a archetypov, farebné štrasové hviezdy, večný symbol srdca a farbami žiariaca škála použitých perál, predstavujú spoločné menovatele príjemných nových šperkov. Každej žene sa ponúka pokračovanie hry, keď pri kombinácii s oblečením umocní svoj individuálny štýl a hravú fantáziu.

Pre prezentáciu každej kolekcie spoločnosť Jablonex Group už tradične vytvára unikátnu módnu prehliadku. Na príprave modelov sa spravidla podieľajú špičkoví, českí, módni dizajnéri. Tohtoročnú kolekciu bižutérie Jablonex „doplnila“ odevná návrhárka Beata Rajská a známe duo – E Daniely (Daniela Flejšarová a Eva Janoušková). Špeciálne pre akciu v pražskom Dome módy vznikla i prezentácia v luxusnom dámskom prádle Féraud Paris. Nie náhodou sa pod strechou Domu módy zhromažďujú české aj zahraničné výberové značky ( vedľa bižutérie Jablonex napríklad – Fann Parfumerie, prádlo Chantelle a množstvo elegantnej módy).

http//:business.jablonexgroup.com/jewellery/catalogues/jablonex_aw08/themes.htm

Vedeli ste, že?

Na začiatku septembra 2008 sa pre verejnosť otvorili brány Palace Jablonex (Jablonec nad Nisou, Palackého ulica) – najväčšieho obchodného centra s bižutériou a sklom v strednej Európe. V rovnakom dátume bol spustený aj internetový obchod s bižutériou (www.eshop.jablonex.cz). Sortiment bižutérie je rozdelený podľa farieb, využitia a materiálu. Zákazníci v centre, samozrejme, nájdu trendové kolekcie, ale tiež paletu bižutérie, ktorá je dôkazom toho, akú širokú škálu môžu mať módne doplnky.

V produkcii sklenených perličiek je Jablobnex Group svetovým výrobcom číslo 1. Perličky Jablonex sú vo svojej kategórii absolútnou svetovou špičkou, jedinečný produkt sa svojou technológiou, vzhľadom, rozsahom sortimentu a vlastnosťami nemôže porovnávať so žiadnym iným druhom perál.

Každý rok Jablonex Group predstavuje dve hlavné kolekcie sezóny, ktoré odzrkadľujú najnovšie módne trendy a stávajú sa tak ideálnym doplnkom pre každú príležitosť. Zárukou najvyššej kvality spracovania je zručnosť a skúsenosť celého dizajnérskeho tímu. Jablonex Group spolupracuje aj so známymi výtvarníkmi  – napríklad kolekciu Amorike vytvára český dizajnér Rony Plesl.

Existujúce priemyselné zoskupenie s dvoma tisícmi zamestnancov a s obratom okolo dvoch miliárd českých korún ponúka vysoko kvalitné výrobky za konkurencieschopné ceny a zastáva post najvýznamnejšieho svetového dodávateľa kvalitných sklenených polotovarov a módnej bižutérie.

Predajné miesta:
Dom módy, Václavské námestie 58, Praha 1, Česká republika
Palace Jablonex, Palackého 3145/41, Jablonec nad Nisou, Česká republika

Peter Fritz/Jablonex Group      Photos: Jablonex Group

www.eshop.jablonex.cz
www.jablonexgroup.com