Autentické príbehy, nadčasové témy

Kombinácia Electrolux a dizajn? Úspech v každom smere

0

Kombinácia Electrolux a dizajn? Úspech v každom smere

Po prvýkrát v 9-ročnej histórii celosvetovej dizajnovej súťaže Electrolux Design Lab sa v semifinálovej dvadsaťpäťke umiestnil slovenský študent. Adrián Mankovecký je študent Ateliéru priemyselného dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Rýchly nápad

„Projekt prenosnej práčky vznikol úplne spontánne. Ako asi každý človek, aj ja mám pár kúskov obľúbeného oblečenia. Keď som si v jedno ráno zašpinil čerstvo vyprané tričko, ktoré sa už nedalo kvôli škvrne nosiť, zamyslel som sa nad tým, ako to vyriešiť ináč než opätovným praním. Tak vznikol koncept prenosnej kompaktnej práčky,“ hovorí autor projektu.

Adriánova prenosnú práčku ocení každý cestovateľ. Ponúka niekoľko prednastavených čistiacich programov určených pre rýchle a jednoduché využitie. Stačí oddeliť dve časti spotrebiča, vložiť medzi ne kus odevu so škvrnou alebo nepríjemným zápachom a vyberať vhodný čistiaci program. Práčka využíva pri odstraňovaní nepríjemného zápachu a škvŕn kombináciu negatívnych iónov a pary. Keďže funguje na báze batérií z kryštálového cukru a navyše má kompaktné rozmery, môžete ju využiť prakticky kdekoľvek.

Ďalší úspech

Úspech v nedávnych dňoch zožala aj samotná spoločnosť Electrolux, ktorá získala štyri ocenenia „Najlepší produkt roka“ v prestížnej svetovej technologickej súťaži Plus X Award 2011 . Porota ocenila vysávač UltraOne, automat na kávu Favola a naparovaciu žehličku 5Safety. Všetky tieto spotrebiče získali aj dodatočné ocenenia za kvalitu, dizajn a užívateľský komfort. Štvrtým produktom roka je vysávač Ergorapido, ocenený za kvalitu, dizajn, užívateľský komfort a výkon. Tieto spotrebiče budete môcť vidieť na najväčšom berlínskom veľtrhu IFA 2011.

„Sme hrdí na naše spotrebiče a veľmi sa tešíme týmto prestížnym medzinárodným oceneniam. Odrážajú našu sústavnú snahu vyrábať kvalitné spotrebiče podľa predstáv našich zákazníkov po celom svete,“ hovorí Michael Grafoner, riaditeľ divízie malých domácich spotrebičov pre strednú Európu.

O súťaži Plus X Award

Získať ocenenie Plus X Award znamená byť technologicky najlepší. Produkty hodnotí 144-členná porota z 32 krajín. Rozhodujúcimi kritériami pre udelenie ocenenia sú: inovácia, vysoká kvalita, dizajn, užívateľský komfort, ergonómia a ekológia.

Words and Photos: Electrolux Press