Autentické príbehy, nadčasové témy

Koňak pre zberateľov

0

Koňak pre zberateľov

Koňak patril už od nepamäti k obľúbeným nápojom smotánky. Svojou farbou, arómou a zaujímavou chuťou si získava množstvo priaznivcov, ktorí sú častokrát ochotní vyvinúť maximálne úsilie preto, aby vlastnili aspoň jeden exemplár z limitovaných kolekcií. Možno k jednej z nich bude patriť aj tá od Hennessy.

Hennessy Fine de Cognac je jemná a harmonická zmes asi šesťdesiatich aqua de vieux získavaných z hroznového vína z tých najlepších viníc vo francúzskom kraji Cognac. Dokonale vyvážená kompozícia je výsledkom desaťročného zretia a neobyčajného umenia vrchného miešača, ktoré je predávané z generácie na generáciu rodu Hennessy už viac ako 200 rokov. Sofistikovaná aróma koňaku pripomína pomarančové kvety, citrón, škoricu a med, ktoré následne ustupujú jemnej aróme korenia a borovicových lesíkov. Chuťové bunky gurmánov v ňom pri prvom ochutnaní rozpoznajú pražené mandle alebo opečené bagety. Fine de Cognac je ideálne piť čistý, s rozdrveným ľadom,  alebo s troškou pramenistej  vody, skvelý je aj ako základ kokteilov.

Vo vybraných obchodoch s luxusnými nápojmi si môžete Fine de Cognac kúpiť v limitovanej zberateľskej edícii vydávanej špeciálne tento rok. Fľaša Fine de Cognac 2008 s objemom 70cl je v darčekovom balení doplnená o dizajnérsky skvost: luxusnú zátku s jantárovým zdobením navrhnutou slávnym francúzskym designérom Thomasom Bastidom. Značka Hennessy tak oslavuje 20 rokov vzájomnej  spolupráce – Bastide navrhol pre Hennessy napríklad fľašu luxusného koňaku Ellipse.

Words & Photos: Hennessy Press

www.hennessy.com