Autentické príbehy, nadčasové témy

Kráľovské dostihy na snehu

0

Milovníci turfu sa konečne dočkali vrcholného mítingu. Po dlhšom čakaní sa na zamrznuté jazero St. Moritz vrátili jazdci a kone, aby oslávili dostihový sviatok, ktorý má svoje tradície. Biely turf dokáže prilákať mnohých fanúšikov i osobnosti, medzi ktorými počas prvého dostihového dňa nechýbal Roger Federer s rodinou.

Prvý deň ponúkol návštevníkom šesť dostihov, vrátane Grand Prix Guardaval Real Estate, vynikajúce zázemie a očarujúcu scenérie zasnežených hôr. Na ploche 9 000 m2 priamo na  zamrznutom jazere St. Moritz počas tohto skvelého mítingu vyrastie viac ako 70 stanov, pričom na ploche 2 500 m2 si užíva nadštandardné služby približne 900 VIP a celebrít zo sveta podnikania, politiky a „high society“. V stanoch sa podávajú kulinárske špeciality, luxusné nápoje, vyberané šampanské. Počas troch dostihových dní sa minie viac ako 50 ton potravín. K tomu nesmieme zabudnúť na stravovanie pre verejnosť, kde návštevníci počas celého podujatia skonzumujú okolo 8 000 klobás, 1 000 porcií čínskych špecialít, 750 porcií rizota, 950 porcií „raclette“ a viac ako 2 000 malých čokoládových zákuskov. Okrem hostí prilákajú dostihy na zamrznutú plochu jazera 150 akreditovaných novinárov, ktorí majú k dispozícii svoj stan.

Najvyššie dotácie vo Švajčiarsku

S výškou dotácií v celkovej hodnote viac ako 450.000 CHF, patrí White Turf  medzi najlukratívnejšie dostihové podujatia vo Švajčiarsku. Veď na víťaza Gübelin Grand Prix St. Moritz, tzv Európskeho pohára na snehu, čaká impozantných 121.121 CHF.

Jedinečná panoráma White Turf dokáže pritiahnuť každý rok na zamrznuté jazero 30.000 divákov, pričom predstavuje kombináciu skvelej vyhliadky na nádhernú krajinu a napínavých súbojov koní a džokejov.

Peter Fritz                                           Photos: swiss-image.ch

www.whiteturf.ch