Autentické príbehy, nadčasové témy

Krištáľová plavba

0

Krištáľová plavba

Jedným z viacerých ocenení, ktoré sa udeľujú významným osobnostiam na Slovensku je krištáľové krídlo. A k držiteľom tohto „krištáľového ocenenia“ logicky patrí „krištáľová plavba“. Crystal Cruises patria k najluxusnejším plavebným spoločnostiam, ktoré ponúkajú na svojich výletných lodiach pohodlie a luxus.

Súčasné Crystal Cruises patria k najlepšie hodnoteným firmám, ktoré ponúkajú výletné plavby na luxusných lodiach. Prestížny magazín Travel & Leisure ohodnotil „krištáľovú plavbu“ ako spoločnosť s najlepšími službami a flotilou lodí. Hodnotenie, ktoré láka každoročne tisíce hostí, aby si vychutnali excelentné služby s „krištáľovým srdcom“.

Celý príbeh sa začal v roku 1988 a pokračoval nákupom prvej lodi Crystal Harmony v roku 1990. V roku 2005 ju vystriedala Crystal Symphony. V roku 2003 do flotily pribudla Crystal Serenity.
Ako relatívny nováčik sa dokázala spoločnosť okamžite vyšvihnúť na vrchol. O to zaujímavejšia je skutočnosť, že sa jej to podarilo v segmente, v ktorom operuje dosť veľkých hráčov na vysoko konkurenčnom a obmedzenom poli – tentoraz bude asi lepšie napísať „hladine“.
Cieľ Crystal Cruises jasne naznačuje o čo spoločnosti ide – ponúknuť svojím návštevníkom najkvalitnejšie služby v oblasti cestovania, aké je možné dosiahnuť v tomto segmente luxusného biznisu. O úspechu svedčí aj vysoký počet stálych a vracajúcich sa zákazníkov. Služby „krištáľovej flotily“ patria k najvyhľadávanejším.

Tento stav možno sledovať v každom aspekte „krištáľového zážitku“, kde najvyššie hodnoty predstavuje zmysel pre detail a dostupnosť výberu. Práve to vyčleňuje Crystal Cruise v cestovaného ruchu a vyzdvihuje túto spoločnosť medzi špičku. Odráža výnimočné faktory, ako napríklad lukratívny priestor a vybavenie lodí produktmi najvyššej kvality – krištáľové sety pohárov na víno Riedel, jedinečný porcelán Wedgwood, prestieranie od firmy Frette, alebo nábytok z teakového dreva značky Brown Jordan.
Crystal Cruises charakterizuje moderný trend, vysoká úroveň a luxus, čím si vyslúžila časté porovnávanie so službami a vybavením najlepších hotelov siete Ritz-Carlton. V tomto prípade však luxus dokáže „osviežiť“, povzbudiť. Nie je to prázdna, bezduchá konštrukcia bez akéhokoľvek osobného prístupu. Práve prístup a osobné nasadenie skúsených kapitánov, dôstojníkov, posádky a tiež personálu posúva firmu dopredu – k najvyšším métam. Každý z hostí sa po príchode na palubu stáva členom „krištáľovej rodiny“.

Čas strávený na palubách lodí Crystal Cruises sa mení na luxusné prázdniny. K tomu dopomáhajú každoročne nové tematické programy. Tohtoročnú sezónu charakterizuje zameranie, veľmi pozorne pripravené odborníkmi – umenie & dejiny, klasická hudba a golf. Okrem bohatého programu si budú môcť fanúšikovia golfu zahrať na zaujímavých ihriskách v rôznych destináciách, ale tiež si užívať jazzovú hudbu, big band, film a divadlo. Dvanásť sofistikovaných tematických programov dokáže zaujať každého hosťa. Lode Crystal Serenity a Crystal Symphony sa počas roka zúčastnia 68 ciest, z ktorých 28 bude venovaných rôznym aktivitám, ako napríklad Tai Chi, joge, Pilates.

Program Umenie & Dejiny umožní cestujúcim objavovať starovekú grécku a rímsku ríšu. Na ceste z Atén do Ríma budú môcť v spoločnosti umelcov, architektov a expertov z najlepších múzeí a aukčných domov spoznávať zaujímavé pasáže z dejín, umelecké diela, pamiatky. Okrem toho skvelé zážitky sľubuje nočná Káhira, alebo objavovanie Efezu. K tomu vhodne padne dávka skvelej hudby v podaní orchestra z Marinského divadla v St. Peterburgu.
Luxus si užijete aj počas populárneho Crystal Wine & Food Festivalu, ktorý oslavuje už dvanásty ročník a sľubuje vybranú spoločnosť najlepších šéfkuchárov a vinárov. Spolupráca s Taylor Mayde zas ponúka šancu zahrať si golf na ihriskách v Monte Carlo Golf Club, v Novom Anglicku a na Kanárskych ostrovoch.

Prechádzka na palube luxusnej výletnej lode, v ruke krištáľový pohárik vychladeného šampanského a svieži vánok nasýtený soľou vo vás zanechá zážitky, na ktoré sa nezabúda. Stačí sa zapamätať len dve iniciálky – CC a vaše sny o plavbe v nekonečných vodách oceánu sa priblížia na dosah ruky.

NIPOS    Photos: Crystal Cruises Press

Viac informácií a ceny služieb Crystal Cruises nájdete na www.crystalcruises.com