Autentické príbehy, nadčasové témy

Krst knihy Pochvala vo veľkom štýle

0

Ako sa vraví, s jedlom rastie chuť, a autor Igor Turuk prejavil v poslednom období dostatok apetítu. Veď v hoteli DoubleTree by Hilton Bratislava 10. apríla pokrstil už svoju druhú knihu.

Slávnostné uvedenie knihy Pochvala do života prilákalo okolo 300 hostí, ktorí spolu s autorom Igorom Turukom oslávili nový prírastok na knižnom trhu. O tom, že nepôjde o obyčajný, bežný krst, prezrádzali veľkolepé priestory hotela DoubleTree by Hilton. Okrem príjemného prostredia si mohli hostia vychutnať niekoľko skvelých bonbónikov. Jednak si mohli vychutnať jedinečný katering spoločnosti Senators Banquets, ale takisto sa pokochať pohľadom na umelecké diela z dielní známych umelcov – Pala Macha, Jána Ťapáka, Milana Flajžíka a Jany Brisudovej.  Samozrejme, na prvom mieste však bola kniha.

Po prvom autorskom počine My Way (Moja cesta) tak po ročnej pauze Igor Turuk predstavil nový prírastok, ktorý sa bude snažiť získať sympatie čitateľov. Tentoraz siahol autor po zaujímavej a netradičnej téme – pochvale. Úvod večera patril talentovanému huslistovi Filipovi Jančíkovi, ktorý spolu so svojou skupinou zahral niekoľko skvele upravených rockových piesní. Potom už patrilo pódium pochvale.

Práve v jej duchu sa niesol aj samotný slávnostný krst. Moderátori večera Lucia Wirthová a Slavo Jurko často upozorňovali na pochvalu a jej akútny nedostatok v dnešnej dobe.
„Na pochvalu, akoby sa v poslednom období zabúdalo“, pripomenul Igor Turuk počas krstu.
Aj preto siahol na tému pochvala, aby pripomenul, akú úžasnú silu má tento fenomén. Len by sme ho mali častejšie používať a menej kritizovať. Krstnými rodičmi knihy boli herečka Diana Mórová a politik Daniel Krajcer. Obaja si svoje úlohy vychutnali a so zelenými štvorlístkami pokrstili svoje krstňa. Popriali mu množstvo čitateľov a hlavne, aby posolstvo pochvaly zasiahlo čo najviac ľudí.

Po krste na pódiu opäť úradoval Filip Jančík, aby neskôr večer prenechal priestor Kulymu a časti skupiny Desmod. Spolu zahrali niekoľko známych hitov a zabavili hostí, ktorí si spolu s Kulym aj zaspievali.

Verme, že kniha Pochvala, stratená krása v súčasnom rýchlom svete, sa bude čitateľom páčiť a pozitívne zareagujú na jej odkaz.

DollPem Media                                                                           Photos: Archive

www.igorturuk.com