Autentické príbehy, nadčasové témy

Kulinárske zázraky reštaurácie Rosa’s

0

Ak náhodou dostanete príležitosť zavítať do malého kalifornského mestečka Pismo Beach, odporúčam vám navštíviť príjemnú rodinnú reštauráciu Rosa‘s, ktorá ponúka vynikajúce talianske špeciality. Na tvorbe vyváženého, vizuálne i chuťovo zaujímavého menu sa podieľa skúsený šéfkuchár Douglas Cristallo McMillan, ktorý s radosťou kombinuje prvky tradičného a moderného kulinárskeho sveta.

Doug je držiteľom niekoľkých prestížnych kuchárskych ocenení, bohaté skúsenosti má napríklad z Európy. Hosťom ponúka to najlepšie z obľúbenej talianskej kuchyne, všetko v najvyššej kvalite. Rád experimentuje, jeho kalifornské inovácie však rozhodne pokrmom neubližujú. Doug v prvom rade kladie dôraz na čerstvosť a jednoduchosť. Výsledkom sú vzrušujúce, chutné jedlá, ktoré hostí jednoznačne zaujmú.

Skladba receptov sa rokmi zdokonaľovala a obmieňala, najmä v závislosti od sezóny a momentálne preferovaných chutí. K špecialitám reštaurácie Rosa‘s patria „Cioppino“, skvelý pokrm z rýb už tradične podávaný v stredu, „Osso Bucco“, dusené teľacie obľúbené v Miláne, či svieži a lahodný dezert „Tiramisu“. Všetky použité suroviny vrátane plodov mora sú objednávané denne, ich čerstvosť je teda zaručená. Aj vínny list obsahuje niekoľko znamenitých položiek pochádzajúcich či už z Kalifornie alebo zo zahraničia. Všetky sú zladené tak, aby chuťovo korešpondovali s jedlami talianskej kuchyne. Rosa‘s ponúka hosťom aj bohatý výber cigár a rozličných alkoholických i nealkoholických nápojov a koktejlov.

V roku 1996 reštaurácia obdržala ocenenie za skvelú kuchyňu a poskytovaný servis, neskôr nasledovali ďalšie pocty udelené priamo mestom Pismo Beach. Na ocenenie „People‘s Choice Award“ je Douglas Cristallo obzvlášť hrdý. Dostal ho za znamenitú prípravu obľúbenej talianskej špeciality „Cioppino“.

Reštaurácia sa nachádza na Price Street 491. Jej jedáleň je slnečná a vzdušná, otvárajúca sa do priestranného, slnkom zaliateho nádvoria, ktoré pravidelne očarúva miestnych obyvateľov i turistov. Ponúkané pokrmy sú lahodné, pohostinnosť tamojšieho personálu skvelá a pozitívom je, že ani ceny nie sú príliš vysoké. Niet divu, že reštaurácia sa teší mimoriadnej obľube a to nielen medzi „bežnými“ ľuďmi, ale aj osobnosťami filmového a televízneho sveta. Niekoľko príjemných chvíľ v Rosa‘s strávila herečka Christina Applegate, medzi výnimočných hostí reštaurácie sa zaradili aj jej mužskí kolegovia Burt Reynolds a Rick Moranis. Znamenitou kuchyňou Douga Cristalla nepohrdli ani agentka Scullyová, v civile Gillian Anderson a dnes už bývalý agent 007 Pierce Brosnan.

Marcel Letko                        Photos: ISIFA, Rosas Ristorante Italiano

www.rosasrestaurant.com