Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Kúsok Škandinávie, ale aj poriadna snehová nádielka

- Reklama -

Počas chladných mesiacov nás práve hory lákajú vyraziť za dobrodružstvom a dokonalým oddychom. Dnešná zástavka bude výnimočná – v srdci Jasnej pod Chopkom sa totiž nachádza nádherný ubytovací komplex, kde nájdete všetko, po čom vaše srdce piští.

Kto by tie naše úžasné Tatry nemiloval? Prikryté snehom sú fascinujúce, ako z rozprávky, počas jesene hýria farbami, na jar sa prebúdzajú do krásnej zelene a v lete odrážajú slnečné lúče medzi korunami stromov. V Tatrách môžete robiť všetko, ale aj nič. Môžete zvoliť aktívnu dovolenku, blúdiť po turistických chodníčkoch, dať si poriadne do tela na niektorej z náročnejších trás, ísť na bicykle, zahrať si golf, vybrať si skvelý wellness či reštauráciu, vziať deti na originálne výlety. Napríklad také turistické chodníky v okolí Jasnej vás zavedú k Vrbickému plesu a tí odvážnejší by určite nemali vynechať túru na Chopok, ktorý vám vo výške 2024 m.n.m. ponúkne neskonalé výhľady.

Ale aj v zime vítajú športových nadšencov, pretože je tu dobrý výber lyžiarskych stredísk. Nakoniec môžete práve v Tatrách nájsť zopár výnimočných miest, ktoré ponúkajú zážitok a relax v jednom. A takým miestom je určite Björnsonka v Demänovskej Doline.

Prírodné materiály a kvalitná rekonštrukcia

Rekonštrukcia legendárneho horského hotela z roku 1952 sa skutočne podarila. Pri prestavbe pôvodných častí a rovnako aj vo výstavbe tých nových boli použité prírodné a inteligentné materiály. Hlavnou myšlienkou výstavby bolo priniesť do krásneho prostredia Nízkych Tatier niečo nové, ale v každom ohľade v súlade s prírodou.

V areáli po novom nájdete možnosť ubytovania v pôvodnom hoteli Björnsonka, vo Ville, v Hosteli a v nových chatkách TREE HOUSES. Aktuálna ubytovacia kapacita je spolu 216 lôžok vrátane prísteliek. A keďže leží v blízkosti svahu a lanovky, na lyžiach sa z hotela dostanete do celého strediska Jasná.

Romantika, rodinná dovolenka, ale aj partia priateľov či miesto, kde si môžete urobiť originálny teambuilding!

Či už prídete vo dvojici, s celou rodinou alebo so skupinou kamarátov, každý si tu nájde to svoje. „Vybavenie je štýlové a tradičné zároveň, prírodné materiály a hlavne všadeprítomná vôňa dreva vám vyrazí dych. Obdivovať budete minimalizmus s dôrazom na detail.

Do komplexu Björnsonka vyrazte s celou rodinou, pokojne aj s domácimi miláčikmi. Vonkajšie ihrisko či vnútorný detský kútik uspokojí detskú túžbu po zábave v každom ročnom období. Novovybudované wellness ponúka oddych s úžasnými výhľadmi na okolité vrchy. Čaká na vás fínska či bio sauna, masáže, zábaly a naše obľúbené horúce vonkajšie kade,“ odporúča čarovné miesto aj český projekt Amazing Places, ktorý vyhľadáva tie najkrajšie miesta a zážitky nielen v Česku, ale aj na Slovensku, v susednom Rakúsku a najnovšie aj v Taliansku.

Unikátne ubytovanie v chatkách

Štýlové, minimalistické drevené chatky umiestnené priamo v lese sú integrálnou súčasťou areálu hotela Björnson. Spolu ich je 15 a všetky sú oddelené akustickou stenou. Dizajnom sú skutočne neobyčajné, do týchto končín prinášajú kus Škandinávie – severskú architektúru s minimalistickým dizajnom, kde je na prvom mieste príroda, až potom objekt. Podľa majiteľov je šetrný prístup k prírode alfou a omegou tohto typu bývania. „Stromy zostanú zachované, chatky budú osadené zo vzduchu a stanú sa skutočnou súčasťou lesa. Chatky sa prispôsobujú prírode, nie príroda chatkám.“

Čarovné chatky sú citlivo zasadené v prírode. Poskytujú neskonalý zážitok a výhľady a v zime sú ešte viac ako vystrihnuté z rozprávky.

Čarovná Villa

Villa je samostatne stojaci apartmánový dom, ktorý ponúka ubytovanie v podobe štyroch dvojlôžkových izieb s prístelkami. Ako aj v hlavnej budove hotela, tak aj vo Ville boli použité prírodné materiály, ktoré v návštevníkoch umocnia príjemné pocity z horského prostredia. Kúpeľne a toalety sú spoločné pre dve susediace izby, tie možno prepojiť a vytvoriť tak  luxusný dvojizbový rodinný apartmán. Nachádza sa tu aj kuchyňa s jedálňou, obývačka a tiež štýlová vináreň. Ubytovaní hostia zároveň využívajú všetky výhody hlavnej chaty vrátane raňajok či polpenzie v reštaurácií, wellness a ďalších poskytovaných služieb.

Štýlový hotel v lone prírody

Hotel Björnson prináša nezabudnuteľný zážitok z ubytovania priamo v srdci strediska Jasná. Vďaka zariadeniu v horskom štýle a použitím prírodných materiálov v každom kútiku priestorov sa tu hostia cítia príjemne a uvoľnene. Po kompletnej rekonštrukcii hotela majú všetky izby vlastné kúpeľne a sociálne zariadenie.

Výhodou tohto komplexu je jeho široká ponuka služieb, pričom nemusíte z areálu vytiahnuť ani päty, pokiaľ sa tak rozhodnete a chýbať vám tu nebude nič. Cez deň na svahu, podvečer v luxusnom wellnesse. Dopriať si tu môžete aj kvalitnú masáž a potom už len zájsť si na chutný obed či večeru. Miestna kuchyňa stojí za to! Rovnako ako naše slovenské veľhory…

Originálny dizajn, jednoduchý s dôrazom na kvalitné prevedenie a materiály a v neposlednom rade komfort.

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: Amazing Places

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -