Autentické príbehy, nadčasové témy

Kylie Minogue je žena roka

0

Kylie Minogue je žena roka

Podľa anglického magazínu Glamour, je Kylie Minogue televíznou osobnosťou roka. Na britských ostrovoch sa každoročne udeľuje prestížne ocenenie „Ženy roka“, o ktoré sa uchádza množstvo osobností v rôznych oblastiach shovbusinessu. Austrálska speváčka tento rok zažiarila v plnej kráse.

V spoločnosti mnohých hviez, medzi ktorými nechýbali Katy Perry, Jane Goldman, Lily Allen, Kate Moss či Kate Beckinsale, rozdávali minulý týždeň v anglickom Londýne ocenenia Women of the year. Najžiarivejšou osobnosťou sa stala Austrálčanka Kylie Minogue, ktorá sa po rokoch neistoty vrátila na výslnie.

Kylie sa uviedla na hudobnej scéne v druhej polovici osemdesiatych rokov, keď zabodovala s hitom Locomotion. Od tohto okamžiku sa jej hviezda rozžiarila naplno. Nasledovali mnohé ďalšie skladby, ktoré len zvýšili jej prestíž a priniesli jej titul najúspešnejšej austrálskej speváčky všetkých čias. Patrí tiež k ženám, ktorých hity sa najčastejšie hrajú v britských rádiách.
Zaujímavé je, že jej kariéru odštartovalo účinkovanie v televízii – Skyways, The Sullivans. Herectvo jej zachutilo natoľko, že v sedemnástich opustila školu a začala sa venovať herectvu. Potom nasledoval prestup do hudobnej brandže. O jej úspechoch, hitoch bolo napísaných nespočetné množstvo článkov, takže možno je dôležité uviesť len fakt, že spolupráca s londýnskymi producentmi Stock, Aitken a Waterman ju katapultovala do výšin pop music. Veď v rýchlom slede nasledovali hity „Je ne sais pas Pourquoi“ či duet s karajanom Jasonom Donovanom – Especially for you.

A to bol len začiatok kariéry. K šťastným okamžikom pridávala ďalšie, napríklad podnikateľský úspech so svojou vlastnou značkou spodnej bielizne „Love Kylie“. V roku 2005 prišiel ale šok v podobe hrôzostrašnej správy – Kylie diagnostikovali rakovinu prsníka v počiatočnej fáze. Táto ambiciózna žena však porazila aj túto prekážku a po mesiacoch liečby sa opäť postavila na pódiá.

Jej úspech pokračuje ďalej, čo naznačuje aj opätovný návrat na popredné priečky v hudobnom svete či v podnikaní.

NIPOS                  Photos: ISIFA

www.kylie.com