Autentické príbehy, nadčasové témy

Lahodné pochúťky a skvelá atmosféra v Harwood Arms

0

Lahodné pochúťky a skvelá atmosféra v Harwood Arms

Harwood Arms je jediným gastropubom v Londýne, ktorému sa podarilo preniknúť medzi elitnú skupinu reštauračných zariadení ovenčených slávnou Michelinovou hviezdou. Návštevníci obľúbeného podniku vonkoncom nepochybujú, že sa tak stalo zaslúžene. Jedlá a nápoje ponúkané v pube, ale aj tamojšia elektrizujúca atmosféra sú jednoducho úžasné.

Hosťom sa neraz začnú zbiehať slinky už len pri pohľade na skvele zvolené menu. Jedna delikatesa strieda druhú a je maximálne náročné vybrať si to skutočné „naj“. Čomu dať radšej prednosť – pečenému hlucháňovi na zelenine alebo lahodným bažantím prsiam s horčicou doplneným o zrnká zeleného korenia? Vážna dilema aj pre svetaskúseného labužníka. A nielen hlavné jedlá sú hotovými kulinárskymi zázrakmi. V ničom za nimi nezaostávajú ani chutné, niekedy až dokonale rafinované dezerty. Puding z cmaru zo škótskymi malinami patrí k miestnym pochúťkam, ktoré šéfkuchár neodporúča pri návšteve zariadenia vynechať.  
O čerstvosť surovín nemusia mať hostia v žiadnom prípade obavy. Pub je pravidelne vynikajúco zásobený produktami skúsených farmárov i úlovkami miestnych milovníkov poľovačiek. Vo všeobecnosti sa kladie dôraz, aby čo najväčšie množstvo použitých ingrediencií malo prírodný charakter  Zaujímavé je, že napríklad huby využívané v reštauračnej kuchyni sa zbierajú výlučne v oblasti Berkshire.

Gastrozariadenie Harwood Arms nachádzajúce sa v centre Fulhamu bolo otvorené pre verejnosť po rekonštrukcii v roku 2008. Možno povedať, že sa jedná o dielo trojice šikovných chlapíkov s výnimočnou chuťou spolupracovať. Brett Graham, Mike Robinson a Edwin Vaux sa jednoznačne ujednotili v názore, že ľuďom by mali ponúknuť zariadenie, v ktorom by si vychutnali kvalitné jedlo a kde by sa cítili uvoľnene a dobre. To, čo si menovaní páni predsavzali, sa postupne aj splnilo. Ani častokrát prísni recenzisti nešetrili po veľkolepom otvorení slovami chvály a vážená klientela sa zo dňa na deň rozrastala.

Leví podiel na vzostupe gastropubu v Harwood Arms má aj miestny šéfkuchár. Steven Williams, žiarivá hviezda reštaurácie Ledbury, dokázal prvotriedne zúročiť predošlé skúsenosti a posunúť prípravu polievok, dezertov a hlavných jedál na ešte vyššiu úroveň. Jednotlivé pokrmy tak na tanieroch doslova žiaria a podnecujú hosťa k okamžitej degustácii. Williams vie ako nechať jednotlivé ingredience vyniknúť.

Menu v Harwood Arms sa zvykne prispôsobovať sezóne, niekedy je však možné vykonať zmeny v jedálničku aj zo dňa na deň. Vždy je ale zaručené, že hostia si budú mať na čom pochutnať. K rozmanitým delikatesám na tanieri sa prirodzene podávajú aj nápoje. Keďže zariadenie je pubom, veľkej obľube medzi návštevníkmi sa teší pivo. Objednať si však môžete aj víno – vínny list rozhodne nie je krátky. Hostia častokrát nepohrdnú ani malými chuťovkami ako sú napríklad kroketky, zeleninové lupienky, či rozmanité syry. Ceny pútajú svojou atraktivitou a aj preto je Harwood Arms vyhľadávaným miestom pre priateľské posedenia alebo stretnutia so vzdialenou rodinou. Nálada v pube býva už tradične najlepšia v utorok počas tzv. „Quiz night“.

Okrem prestížnej Michelinovej hviezdy obržal Harwood Arms pred časom ďalšie gastro ocenenie v kategórii „Menu roka“. Špičková kvalita ponúkaných nápojov a jedál bola teda overená kulinárskymi špecialistami už viackrát.

Marcel Letko
Photos: MadaleneBonvini-Hamel & Alan Robinson – Harwood Arms

www.harwoodarms.com