Autentické príbehy, nadčasové témy

Lancome Magnifique, oslava ženskej krásy

0

Spoločnosť Lancome aj naďalej dobýja srdcia mužov a žien svojimi nezameniteľnými produktmi. Jeden z najznámejších predstavili Francúzi  pred štyrmi rokmi. Krvavočervený parfém Lancome Magnifique mal byť oslavou ženskej krásy, ale aj symbolom veľkej vášne a odvahy. Kozmetický výrobok s intenzívnou vôňou pôvodne nebol určený pre konkrétny typ ženy. Jeho najväčšími obdivovateľkami sa však stali dámy, obľubujúce nočný život a večierky.

Magický parfém bol uvedený na trh v roku 2008. Francúzsky výrobca si dal záležať na tom, aby pri zrode  novej vône stáli renomovaní, uznávaní parfuméri. Pod tvorbu Lancome Magnifique sa napokon podpísali dvaja páni, ktorých mimoriadne citlivé nošteky už v minulosti narobili vietor na poli kozmetiky. Reč je o Olivierovi Crespovi a Jacquesovi Cavallierovi, talentovanej dvojici, ktorej sa pripisujú zásluhy na vzniku viacerých geniálnych vonných kompozícií. Z toho množstva môžeme spomenúť napríklad Dolce & Gabbana Light Blue, Kenzo Amour, Christian Dior Dune, či Midnight Poison. Spolupráca dvoch skúsených parfumérov tak nemohla vyústiť do ničoho iného len do zrodu ďalšej legendy. Na neskoršom komerčnom úspechu však mala okrem samotného produktu podiel aj kvalitná reklamná kampaň. Jej tvárou sa stala mladá, talentovaná herečka Anne Hathaway.  

Kedže Lancome je v prvom rade luxusná značka, nebolo ničím výnimočným, ak si predstavitelia spoločnosti pozvali na prezentáciu vlastného produktu niektorú z hviezd filmového plátna. V minulosti sa v tejto záležitosti obrátili napríklad na trojicu hollywoodskych krások Juliu Roberts, Penelope Cruz a Kate Winslet. Pri propagovaní modelu Lancome Magnifique však siahli po o čosi menej medializovanej Anne Hathaway.  Pôvabná Američanka mala v tom čase za sebou niekoľko filmových úloh, no i napriek tomu predstavovala pre spoločnosť istý risk. Kompetentné osoby riešili predovšetkým jednu otázku. Podarí sa Anne zaujať širšie publikum a dokáže parfum Lancome Magnifique dobre „predať?“ Nebola totiž Juliou Roberts ani Kate Winslet, ktoré si mnohí ľudia tak obľúbili. Našťastie sa pomyselné otázniky rýchlo rozplynuli a navonok riziková spolupráca slávila úspech. Mladá herečka zosobňovala obraz modernej popolušky, odetej do nádhernej večernej róby a práve imidž rozprávkovej hrdinky sa stal inšpiráciou pre dvojicu parfumérov Cavalliera a Crespa.

Aká však bola samotná vôňa? Provokujúca, senzitívna, zmyselná. Zmes kvetinových (jazmín) a drevitých (santal) akordov príjemne dopĺňali podmanivé korenisté tóny muškátu a šafranu, bulharská ruža dodávala aromatickej kompozícii element ženskosti. Zaujímavou prísadou vône Lancome Magnifique sa stal indický papyrus, ktorý parfuméri dovtedy ešte ani raz nepoužili. Voňavá tekutina bola uložená do luxusnej modernej fľaštičky, ktorú na viacerých miestach dotvárali trblietavé plôšky, typické pre najtvrdšie nerasty – diamanty.

Parfém Lancome Magnifique sa priam núka použiť na sklonku dňa, keď sa naskytá príležitosť stráviť večer v príjemnej spoločnosti. Exotické prísady totiž robia vôňu príliš silnou a výraznou. Pri vzájomnom porovnaní s konkurenčným Dior Poisonom však parfém nie je až natoľko provokatívny a sexuálne zmyselný. Rozhodne sa ale väčšmi hodí ku odvážnejšiemu večernému outfitu než ku konzervatívnejšiemu oblečeniu bežne nositeľnému do práce. Čo sa týka ročného obdobia, Lancome Magnifique je nepostrádateľným spoločníkom počas jesenných a zimných dní. Do letných horúčav sa kvôli svojej intenzívnej vôni veľmi nehodí.

Marcel Letko                                                                                          Photos: ISIFA

www2.lancome.com