Autentické príbehy, nadčasové témy

Land Rover Discovery SVX odhaľuje na frankfurtskom autosalóne nový najvýkonnejší model

0
Land Rover  Discovery SVX odhaľuje na frankfurtskom autosalóne nový najvýkonnejší model

Land Rover odhalil model Discovery SVX – skvelý objav pre milovníkov terénu, ktorí hľadajú epické dobrodružstvá.

 

Discovery SVX, ktorý predstavili na autosalóne vo Frankfurte, prináša mimoriadne terénne schopnosti SVO (Special Vehicle Operations). SVX  sa popri uznávanom RangeRover Sport SVR a Range Rover SV Autobiography pridal k vozidlám, ktoré charakterizujú vynikajúci výkon na ceste a najvyšší luxus.

Discovery SVX zjednocuje dokonalosť dizajnu a technickú integritu, ktoré sú základnými hodnotami každého Land Roveru a stavajú na legendárnych terénnych vlastnostiach tohto modelu a dobrodružnom duchu, ktorý prináša najvyššiu výkonnosť a schopnosti zvládať terénne podmienky.

Od svojho uvedenia do prevádzky v roku 2016 získala piata generácia Discovery, postavená na silnej, bezpečnej a ľahkej hliníkovej konštrukcii modelu Land Rover, obdiv ako najlepší celosvetový univerzálny model SUV na svete. Nový Discovery je prvý moderný Land Rover, ktorý nosí označenie SVX.

Discovery SVX bude prvým Land Roverom pripravovaný odborníkmi v technickom centre SVO vo Veľkej Británii, kde odštartujú výrobu v roku 2018.

SVX využíva všestrannosť Discovery a bude sa ponúkať výhradne s 5.0-litrovým preplňovaným benzínovým pohonom V8 naladeným na dosiahnutie špičkového výkonu 525PS a krútiacim momentom 625Nm. Výhodou bude aj upravené zavesenie kolies, ktoré zvýši dôveru vodiča pri riešení aj toho najťažšieho terénu.

 

Peter Fritz / DNA

Fotografie: DNA

 

www.landrover.com