Autentické príbehy, nadčasové témy

Laurence Graff – kráľ diamantov

0

Diamanty oslepujú svojou krásou ľudí po celom svete. Zbožňujú ich králi a princovia, hviezdy a hviezdičky showbussinessu, ale aj „obyčajní smrteľníci“. Iskrivé kamienky sú pre mnohých jednoducho neodolateľné. Laurence Graff verí, že diamant je jediným skutočným drahokamom, ktorý si zasluhuje ľudský obdiv a pozornosť.

Skúsený klenotník so svojím tímom rád mení očarujúce, ligotavé kamienky v krásne, nositeľné klenoty. Graffova spoločnosť je vo svete preslávená kvalitným spracovaním a sofistikovaným „lookom“, ale aj schopnosťou uchovať prvotný prirodzený pôvab diamantu. Zrejme aj preto je Laurence Graff na viacerých kontinentoch často skloňovaným pojmom.

Medzi vážených klientov mimoriadne zručného klenotníka patria členovia významných európskych rodov, ale aj slávne osobnosti zo sveta hudby a filmu. Diamantmi od Graffa sa necháva skrášľovať monacká princezná, skvosty anglického klenotníka sa stali nepostrádateľnými pre dcéry španielskeho kráľa Juana Carlosa I.. Ani Princezná a Princ z Kentu, či britská kráľovná Alžbeta II. nedajú na značku „Graff Diamonds“ dopustiť. Podobne je to aj s nestarnúcou speváckou ikonou Madonnou, bývalou úspešnou športovkyňou a zároveň modelkou Ivanou Trumpovou, či hereckými hviezdami Gwyneth Paltrow a Sharon Stone. Niekdajší kulturista Arnold Schwarzenegger tiež obdaroval na deň Sv. Valentína svoju manželku Mariah Shriver klenotom vyzdvihnutým v butiku Graff.

Napriek obrovskému celosvetovému úspechu je zaujímavé, že ide o pomerne mladú spoločnosť. Laurence Graff založil svoj podnik v roku 1960, no už o 6 rokov sa mohol tešiť z prestížneho ocenenia „Diamonds International Award“ za najlepší dizajn a v roku 1973 sa stala jeho spoločnosť absolútnym lídrom na trhu v spracúvaní diamantov. Laurence pritom začínal ako obchodník, do sveta jagavých klenotov definitívne prenikol až neskôr.

A aký je vlastne Laurence Graff? Uhladený džentlmen, štýlový a osobitý, presne ako jeho umelecká práca. Jeho jedinečnosť spočíva nielen v šikovných rukách, ale aj v pozoruhodnom pozorovacom talente.

„Neviem kresliť ani maľovať. Som len tvorca s pozorným okom, ktorý dokáže naznačiť ďalšiemu umelcovi ako postupovať, aby bol výsledný efekt ešte pozoruhodnejší. Diamant je potrebné opracúvať špecifickým spôsobom, tak, aby jeho najdokonalejšia časť ostala nedotknutá“, hovorí Laurence Graff, ktorý opustil školu už ako 15-ročný a po smrti matky sa musel prebíjať životom. Nakoniec dosiahol úspech, o akom sa mu ani len nesnívalo.

V spoločnosti Laurencea Graffa sa opracúvalo neuveriteľné množstvo diamantov a medzi nimi sa objavilo aj niekoľko kusov toho najzvučnejšieho mena. Spomeniem napríklad nešťastne preslávený Hope of Africa, modrý diamant Imperial Blue, ružový Empress Rose, 132 karátový Sarah a vyše 100 karátový The Star of America. Slabosťou Laurencea Graffa sú diamanty s bohatou históriou.

Marcel Letko                                    Photos: ISIFA

www.graffdiamonds.com