Autentické príbehy, nadčasové témy

Letné potešenie od Bentley

0

Čo tak spríjemniť si horúce letné chvíle niečím skutočne krásnym a luxusným? Napríklad atraktívnym potešením na štyroch kolesách. Automobilka Bentley predstavila na tohtoročnom autosalóne v Ženeve novinku, ktorú sa rozhodla zaradiť do predaja práve v letnom období. Určite stojí za to si ju na stránkach nášho miliónového mesta predstaviť.

Preháňanie sa po cestách kabrioletom patrí k zábavkám, ktoré robia radosť najmä v letnom období. Šófer luxusného autíčka bez strechy sa cíti bezstarostne a spokojne, tešia ho zvedavé, občas možno aj trochu závistlivé pohľady. Vie, že vlastní niečo, o čom mnohí tajne snívajú. Ak aj vy patríte k fanúšikom kabrioletov, možno sa vám rozbúcha srdce pri pohľade na nový štvorsedadlový model od Bentley pomenovaný Continental Supersports Convertible. Je vzrušujúci, príťažlivý a príjemný, dostupný vo viacerých farebných prevedeniach. Či už dáte prednosť bielej klasike, tmavej elegancii alebo zvádzaniu v červenom, je výlučne na vás. Cena vozidla by sa mala pohybovať okolo 300 000 amerických dolárov.

Legendárny britský výrobca automobilov skonštruoval najnovší kabriolet na báze obľúbeného minuloročného kúpe. Štýlovosť a výnimočnosť predchádzajúceho modelu ostala, s ňou aj jeho kľúčové charakteristické vlastnosti. Samozrejme v Bentley sa s luxusným autíčkom dokonale pohrali a pripravili i niekoľko inovácií a zaujímavých riešení. Vylepšené sú napríklad predné nárazníky, pozitívnych úprav sa dočkal taktiež interiér. V súčasnosti je ešte viac štýlový a honosný. Jeho dominantami sa stali karbón a umelý materiál Alcantara, ktorý tvorí 68% polyesteru a 32% polyuretánu. Dizajnéri sa zhodujú, že odolnejšiu poťahovú látku momentálne na trhu nenájdete. Má trvanlivosť, silu i jemnosť zároveň. Povrchom pripomína semišovú kožu a jej veľkou prednosťou je farebná variabilita. Súčasťou luxusného letného štvorsedadlového modelu sú taktiež 20 palcové kolesá vyrobené z ľahkých zliatin a pneumatiky talianskej značky Pirelli.

Kabriolet Contintental Supersports Convertible disponuje okrem zaujímavého dizajnu aj ohromujúcim výkonom. Následkom toho je ale pomerne vysoká spotreba. Voz však našťastie spaľuje ekologické palivo E85, kombinujúce lieh a benzín. Pohonnou jednotkou je dvanásťvalcový motor s objemom 6 litrov a výkonom 630 koní. V automobile má svoje miesto kvalitná elektronika, riadenie zabezpečuje špeciálne navrhnutá šesťstupňová prevodovka ZF Quickshift. V porovnaní s automatom zabudovaným v modeloch Bentley série GT a GTC, je jej efektívnosť o 50% vyššia. Čo sa týka absolútnych rýchlosti, modelu Continental Supersports Convertible patrí prvé miesto medzi kabrioletmi britskej značky. Z nuly zrýchli na stovku už za 4,2 sekundy a ručička tachometra sa vyšplhá až ku maximu 325 km/h. Letná novinka na štyroch kolesách vybavená látkovou strechou jednoducho ponúka extrémy. Od prevratného výkonu cez honosný luxus až po mimoriadne robustné rozmery. Hmotnosť sa napríklad pohybuje na úrovni 2 400 kg. V Bentley stanovujú nové limity s potešením.

Aj napriek tomu, že britská automobilka sústreďuje svoju pozornosť na produkciu exkluzívnych modelov kupovaných prevažne bohatou a vplyvnou klientelou, jej výroba v súčasnosti napreduje úžasným tempom. V tomto ohľade sa môže porovnávať dokonca aj s Volkswagenom, ktorý sa ale naopak orientuje na masového klienta. Oficiálna stránka automobilky Bentley uvádza, že spoločnosť stihla odprezentovať už štrnásť modelových radov luxusných vozidiel, čo je na výrobcu limitovaných sérií skutočne solídne.

Marcel Letko                                             Photos: Bentley Press

www.bentleymotors.com