Autentické príbehy, nadčasové témy

Leto s LeSportsac

0

Leto s LeSportsac

Americká značka LeSportsac okrem svojej tradičnej farebnej kolekcie Classic každú sezónu vydáva aj limitovanú sériu tašiek a vzorov určenú zákazníkom, ktorí sa neboja experimentovať – kolekciu AIR. Skratka pochádza z označenia Artists In Residence a ide o kolekciu, pre ktorú každú sezónu navrhne niekoľko vzorov jeden umelec – výtvarník či návrhár.

Kolekcia na jar a leto 2010 vznikla v spolupráci s návrhárkou a ilustrátorkou Katharinou Leuzinger švajčiarsko-japonského pôvodu. Jej práca je charakteristická pestrými farebnými kombináciami a prepracovanými detailmi, ktoré vytvárajú spolu čarovný svet. Nesnaží sa sprostredkovávať nejaké posolstvá, skôr pôsobiť emocionálne kombináciou hravej fantázie a organizovanej štruktúry. Jej práce vzbudzujú pocit nefalšovaného šťastia, ktoré jej umožňuje rozprávať vlastné príbehy. Potlače, ktoré vytvorila pre LeSportsac, nie sú výnimkou. Motív House Boat napr. zobrazuje farebný svet, kde vládnu chobotnice, žiari tu dúha v niekoľkých oblúkoch a veľryby vábia úsmevom. Snackville zas rozpráva príbehy domčekov s fúzami, poskakujúcimi zajačikmi a príjemnými zákutiami, kde si možno v kľude vychutnať olovrant. Motív Heart House používa ako základ tmavo-modrú farbu pripomína nočnú oblohu a na nej rozsvietené mestečko. Potlač je k dispozícii v deviatich modeloch vytvorených exkluzívne pre kolekciu Artist in Residence: praktický shopper na leto Double Trouble Tote, šik taška Scout About Messenger, kozmetická taštička Play Case Cosmetic a ďalšie.

Kolekciu AIR predáva od polovice júna oficiálny český e-shop značky LeSportsac www.urbanlux.cz, designový obchodík Popout a originálny LeSportsac boutique s názvom Jam Store, ktorý nájdete na adrese Rybná 2.

Words & Photos: 2media.cz

www.lesportsac.com